-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Antinobelio premija – už tyrimą, įrodantį, kad keiksmai mažina skausmą

Harvardo universitete (JAV) vyko 20-oji vadinamųjų Antinobelio premijų (Ig Nobel Prize) teikimo ceremonija. Šios premijos paprastai teikiamos už tyrinėjimus, kurie „iš pradžių priverčia žmones nusijuokti, o po to susimąstyti“.
Mokslininkai įrodė – keikdamiesi greičiau įveiksite skausmą.
Mokslininkai įrodė – keikdamiesi greičiau įveiksite skausmą. / Raičio Plaukso/BFL nuotr.

Didžiausio triumfo, kaip rašo lenta.ru, per ceremoniją sulaukė grybeliai gleivūnai, kurie jau antrą kartą pelnė premiją savo tyrinėtojams. Mokslininkų grupė iš Japonijos panaudojo gleivūnus tam, kad suprojektuotų geriausią transporto schemą. Jie išdėliojo maisto gabaliukus taip, kad jų išdėstymas atitiktų Tokijo geležinkelio mazgų žemėlapį. Paskui mokslininkai į centrą padėjo grybelį ir po 26 valandų augantys gleivūnai „taškus žemėlapyje“ sujungė efektyviausiu būdu.

Antinobelio premija buvo įteikta ir už mokslinį įrodymą, kad keiksmažodžiai mažina skausmą. Britų mokslininkas nusprendė šį klausimą išsiaiškinti, kai pokštelėjo plaktuku sau per ranką. Be to, jis pastebėjo, kad žmona smarkiai keikėsi gimdydama. Norėdamas patvirtinti savo prielaidas, mokslininkas surengė eksperimentą: bandymo dalyviai turėjo kuo ilgiau išlaikyti rankas lediniame vandenyje. Tie, kurie keikėsi, ištvėrė ilgiau.

Fizikai premiją gavo už įrodymą, kad žiemą ant ledo rečiau paslysta ir griūva tie, kurie kojines užsimauna ant batų.Premiją inžinerijos srityje pelnė banginių iškvepiamų vandens purslų mėginių paėmimo metodika naudojantis radijo bangomis valdomu sraigtasparniu. Fizikai premiją gavo už įrodymą, kad žiemą ant ledo rečiau paslysta ir griūva tie, kurie kojines užsimauna ant batų. Medicinos srityje nugalėjo mokslininkai, nustatę, kad pasivažinėjimas amerikietiškaisiais kalneliais padeda nugalėti astmos simptomus.

Sveikatos apsaugos srityje nugalėjo tyrimas, kuriuo buvo įrodyta, kad mikrobams labiau patinka barzdoti mokslininkai. Chemikai nuskynė laurus paneigę mitą, kad nafta ir vanduo nesimaišo (vienu iš laureatų tapo ir kompanija BP).

Biologijos srityje premija įteikta Kinijos mokslininkams už tyrimą, kurio metu nustatyta, kad viena šikšnosparnių rūšis užsiima oraliniu seksu. Mokslininkai aiškinosi, ar šis reiškinys turi kokią nors reikšmę evoliucijos požiūriu, ar šikšnosparniai oraliniu seksu užsiima vien dėl to, kad tai jiems patinka.

Vadybos srityje premija įteikta už įrodymą, kad daug efektyviau yra paaukštinti tarnyboje ne tuos darbuotojus, kurie geriau už kitus dirba, o daryti tai atsitiktine tvarka. Ekonomikos srityje apdovanotos kompanijos „Goldman Sachs“, AIG, „Lehman Brothers“, „Bear Stearns“, „Merrill Lynch“ ir „Magnetar“. Prizas joms skirtas „už naujų investavimo būdų, kurie užtikrina maksimalų pelną ir minimalizuoja finansinę riziką pasaulio ekonomikai, o tiksliau – joms pačioms“, atradimą ir išvystymą.

Antinobelio premijos kasmet paprastai įteikiamos prieš tikrųjų Nobelio premijų laureatų paskelbimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius