Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimtmetis dar nesibaigė?

Daugelio įmonių darbuotojai 2009 metų kalendorius turės pirkti savo lėšomis.
LŽ archyvo nuotr. / Kalendorius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kalbos apie „naują dešimtmetį“ – ankstyvos, mat 2010-aisiais prasidėjo paskutiniai XXI amžiaus pirmojo dešimtmečio metai. Tiesa, ir tarp istorikų šiuo klausimu yra įvairių nuomonių.

Skaičiuojant metus derėtų atsigręžti į tolimą praeitį – laikus, nuo kada jie pradėti skaičiuoti. Istorijos vadovėliai byloja, kad „nulinių“ metų nebuvo – nėra jokių tokiais metais aprašytų įvykių. Datos skaičiuojamos „minusiniais“ metais iki minus 1-ųjų prieš Kristų, o toliau eina 1-ieji metai po Kristaus gimimo.

Nulinių metų istorijoje nebuvo, – sakė istorikas E.Saviščevas.„Nulinių metų istorijoje nebuvo. Metai skaičiuojami nuo 1, tad dešimtmetis baigiasi 10-ųjų metų pabaigoje. Taigi laikantis šios logikos, 2010-ieji yra vis dar (XXI amžiaus) paskutiniai pirmojo dešimtmečio metai“, – 15min.lt sakė Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto Senovės ir viduramžių istorijos katedros lektorius, daktaras Eugenijus Saviščevas.

Istorikas priminė, kad ir įžengimą į XXI amžių minėjome ne 2000-aisiais, o 2001-aisiais. „Tiesa, kai kuriose kultūrose metų, amžių skaičiavimas skiriasi. Pavyzdžiui, italai kitaip skaičiuoja amžius – kas pas mus yra 15 amžius, jiems yra 14-as“, – sakė E.Saviščevas.

Tuo tarpu VU Istorijos fakulteto prodekanas mokslui, istorikas Alfredas Bumblauskas kalba kiek kitaip – pasak jo, skaičiuojant metus reikėtų remtis Kristaus amžiumi. „Tai manęs neįtikina – žmogus gimsta nulio metų, o vieni metai jam sueina po metų, o iki tol ir sakoma „eina pirmuosius metus“. Taip pat ir skaičiuojant dešimtmečius, atskaitos tašką reikėtų imti nulinius metus“, – 15min.lt sakė A.Bumblauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min