Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiajame dalelių greitintuve pasiektas rekordas

Didysis hadronų greitintuvas
„Scanpix“ nuotr. / Didysis dalelių greitintuvas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mokslininkai dirbantys su didžiuoju dalelių greitintuvu teigia žengę dar vieną žingsnį Visatos paslapčių atrakinimo link.

Dalelių susidūrimo dažnumas, palyginus su buvusiu prieš tai, padvigubėjo. Dabar per sekundę greitintuve susiduria 10 tūkst. dalelių, BBC interneto svetainė cituoja fiziką Andrejų Golutviną.

Didysis dalelių greitintuvas, su kuriuo bandymus atlieka Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), yra patalpintas 27 kilometrų ilgio žiediniame tunelyje abipus Prancūzijos ir Šveicarijos sienos.

Mokslininkai tikisi, kad CERN priklausantis didysis dalelių greitintuvas netrukus aplenks Ilinojuje (JAV) esantį dalelių greitintuvą, kuris iki šiol dirbo intensyviau.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad didysis dalelių greitintuvas buvo įjungtas 2008 metų rugsėjį.

Jame atliekamas eksperimentas vadinamas didžiausiu ir ambicingiausiu projektu žmonijos istorijoje. Šiame greitintuve beveik šviesos greičiu įsukti protonų srautai, skriejantys priešingomis kryptimis, susiduria vienas su kitu. Po susidūrimo mokslininkai tiria skeveldras, ieškodami naujų elementariųjų dalelių.

Šiuo eksperimentu bus siekiama atsakyti į klausimą, ar egzistuoja kitos dimensijos, ir patvirtinti arba paneigti Higso bozono egzistavimą. Tai turėtų paaiškinti, iš kur dalelėse atsiranda masė. Skeptikų teigimu, eksperimento metu gali būti sukurta juodoji skylė, kuri galėtų įtraukti visą Žemės planetą.

Komentarai
Temos Rekordas
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min