Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje aukcione bus parduodami O.Wilde'o laiškai mylimajam

Atvirukas
Photos.com nuotr. / Atvirukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiosios Britanijos aukciono namai „Bamfords Auctioneers & Valuers“ šių metų rugsėjo 24-ąją surengs aukcioną ir jame pardavinės garsiojo rašytojo Oscaro Wilde'o laiškus, atskleidžiančius, kad rašytojas teikė nepadorių pasiūlymų žurnalo „Society Magazines“ redaktoriui Elsageriui Vianui, o homoseksualūs santykiai tuo metu buvo draudžiami, praneša BBC.

Pradinė laiškų kaina sieks 10 tūkst. svarų sterlingų. Laiškus parduoda E.Viano palikuonys. Manoma, kad šiuos laiškus redaktorius saugojo užrakintus rašomajame stale iki pat savo mirties 1924 metais.

Dirbdamas Londone žurnale „Society Magazines“ O.Wilde'as parašė kolegai E.Vianui kelis laiškus, kuriuose kvietė parūkyti cigarų ir išgerti itališko vyno. Laiškuose daugiausia rašoma apie darbo reikalus, tiesa, po pirmo laiško O.Wilde'as vis kvietė E.Vianą į svečius.

„Rytoj popiet būsiu namuose, džiaugsiuosi, jei užeisi arbatos. Turime praleisti vakarą kartu ir aptarti mūsų straipsnį“, – viename laiške rašo O.Wilde'as.

Paskutiniame laiške rašytojas jau primygtiniau kviečia E.Vianą susitikti: „Papietaukime restorane „Pagani's“ Portlando gatvėje penktadienį pusę aštuonių. Nesipuoškime, būsime tik mudu ir butelis itališko vyno. Paskui galėsime parūkyti cigarečių. <...> Vėliau gal galėsime nueiti pas tave, nes aš gyvenu toli, o klubuose neįmanoma susišnekėti. Iki ketvirtadienio vakaro. Visa tai yra taip netinkama, tiesa? Tavo Oscaras Wilde'as.“

Kokie iš tiesų santykiai siejo rašytoją ir redaktorių, lieka neaišku, žinoma, kad E.Vianas 1891 metais vedė. O.Wilde'as laiškus parašė 1891 metais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min