Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip uraganams duodami vardai?

Anksčiau uraganai turėdavo tik moteriškus vardus, mat, juos pastebėję, jūreiviai vadindavo žmonų, mamų, mylimųjų vardais. Taip sako sinoptikė Audronė Galvonaitė.
Uraganas Norbertas pasiekė Meksikos pakrantę.
Uraganas Norbertas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

LRT Radijo klausytoja panoro sužinoti, kaip siaučiantys uraganai gauna vardus. „Dabar šėlsta uraganai: Anatolijus, Feliksas, Rita. Iš kur šita vardų kilmė?“ – domisi klausytoja. 

Sinoptikė A. Galvonaitė sako, kad uraganus pirmiausiai pastebėdavo jūreiviai. „Pradžioje uraganai net buvo pavadinti jūrų mergelėmis, nes baltos keteros atrodydavo kaip skarelės. Vėliau jūreiviai pradėjo juos vadinti savo žmonų, mylimų moterų vardais“, – aiškina sinoptikė.

Jos žodžiais, ilgą laiką uraganai buvo vadinami tik moterų vardais. Vėliau Pasaulinė meteorologijos organizacija ėmėsi pakeitimo, kad uraganų vardai nebūtų vien tik moteriški. „Moterys buvo supykusios, kodėl visas pabaisas reikia vadinti tik moteriškai“, – kalba A. Galvonaitė.

Nuo 1957 m. kiekvienam vandenynui, kuriame atsiranda uraganai, sudaromi atskiri katalogai pagal alfabetą su siūlomais vardais tiems metams. „Ramiajame vandenyne vardai artimesni japonams, o Atlanto vandenyne – daugiau slaviški arba angliški“, – teigia sinoptikė. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius