Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kelionės į Marsą metu NASA marsaeigis „Curiosity“ tiria radiacijos kiekį kosmose

Praėjus mažiau nei trims savaitėms po JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) marsaeigio „Curiosity“ kelionės į Marsą pradžios, jis jau pradėjo tyrimus kosmose.
Marsaeigis „Curiosity“
Marsaeigis „Curiosity“ / „Scanpix“ nuotr.

Automobilio dydžio marsaeigis pradėjo naudoti Radiacijos vertinimo detektorių (RAD), kuris matuoja radiacijos kiekį. Gauti duomenys padės mokslininkams planuoti ateities misijas į Marsą, praneša space.com.

„RAD yra tarsi astronauto pakaitalas erdvėlaivyje. Jis yra įtaisytas taip pat, kaip būtų įsikūręs astronautas. Galimi padariniai patekus į radiacinį lauką duos naudingos informacijos planuojant žmogaus kelionę į Marsą“, – sako pagrindinis RAD tyrėjas Donas Hassleris.

RAD taip pat padės įvertinti Marso tinkamumą gyventi žmonėms. Skrudintuvo dydžio prietaisas specialiai sukurtas, kad padėtų ruoštis būsimoms žmonių misijoms į Raudonąją planetą: RAD duomenys mokslininkams padės apskaičiuoti, kokias radiacijos dozes astronautai gautų išsilaipinę ant Marso paviršiaus.

Mokslininkai RAD įjungė dar Curiosity“ kelionės į Marsą metu, nes norėjo išsiaiškinti, koks radiacijos poveikis astronautams būtų ir kelionės metu.

Mokslininkai anksčiau yra matavę radiacijos kiekį kosmose, tačiau tyrimų duomenys buvo gauti pritvirtinus specialius įrenginius erdvėlaivio išorėje, tačiau šį kartą radiacija matuojama ir erdvėlaivio viduje.

Marsą tirsiantis marsaeigis yra vertas 2,5 mlrd. JAV dolerių ir sveria apie 900 kilogramų.

Jeigu viskas vyks kaip planuota, „Curiosity“ nusileis Marse maždaug 2012 metų rugpjūčio 5 dieną ir pradės mokslininkams siųsti informaciją apie radinius, neskraidinant mėginių į Žemę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius