Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinai Naujuosius Arklio (Žirgo) metus pasitiko kukliau, nes bijojo valdžios

Kinai ketvirtadienį santūriai sveikino artėjančius Naujuosius Arklio metus, nes nepamiršo savo vyriausybės prašymo dėl oro taršos leisti mažiau fejerverkų, kurie, kaip tikima, užtikrina sėkmę ateinančias metais.
Kinija naujuosius Arklio metus pasitinka kukliau, naudodama mažiau fejerverkų
Kinija naujuosius Arklio metus pasitinka kukliau, naudodama mažiau fejerverkų / „Scanpix“ nuotr.

Kinų Naujieji metai, kurie pagal mėnulio kalendorių prasideda penktadienį, paprastai būna pasitinkami triukšmingu fejerverkų ir petardų griaudėjimu, nes manoma, kad tai neša laimę ir atbaido piktąsias dvasias.

Užgesus liepsnoms, dangus dar kelias valandas būna užtrauktas dūmų.

Kai kuriuose Kinijos šiauriniuose, centriniuose ir rytiniuose rajonuose, taip pat ir Pekine bei komercinėje sostinėje Šanchajuje, kur neišsisklaido smogas, vietos gyventojai nusprendė atsižvelgti į valdžios raginimus.

Nors Pekinas vis tiek griaudėja nuo petardų ir fejerverkų šūvių, valstybinė žiniasklaida pranešė, kad šventinių fejerverkų šiemet buvo perkama mažiau, o apklausti gyventojai sakė taip pat neketinantys daug jų pirkti.

„Tai kenkia aplinkai, tai kenkia orui, – sakė vienas vietos gyventojas Lao Songas.- Pernai fejerverkams išleidau maždaug 300 juanių (50 dolerių), bet šiemet jų pirkau tik už maždaug 100 juanių“.

Fejerverkais Šanchajuje prekiaujantis Zhangas Debi ir jo žmona Fang Lina taip pat sakė, kad šiemet pardavė tik pusę to, ką pirkėjai įsigijo pernai.

„Žmonės vis tiek ruošiasi leisti fejerverkus, nes be jų tiesiog nebūtų šventinės atmosferos,– sakė Fang Lina. – Bet jeigu jų bus padegta per daug, tai irgi nebus gerai“.

Dėl prezidento Xi Jinpingo paskelbto raginimo laikytis taupumo ir vykstant intensyviai kampanijai prieš prieš plintančią korupciją, šiemet smuko ir prabangos prekių, kurios paprastai perkamos kaip naujametinės dovanos, pardavimai.

„Niekas nedrįsta priimti tokių brangių dovanų kaip anksčiau“, – agentūra „Xinhua“ cituoja vieną prekeivį Tibeto sostinėje, prekiaujantį liaudies medicinoje vartojamu retu ir brangiu grybu kininiu kordicepsu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius