Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NASA pristatė tolimų kosminių skrydžių raketą

Naujoji NASA Kosminė Paleidimo Sistema (angl. – „Space Launch System“, SLS).
NASA nuotr. / Naujoji NASA Kosminė Paleidimo Sistema (angl. – „Space Launch System“, SLS).
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

NASA vakar oficialiai pristatė būsimosios Kosminės Paleidimo Sistemos (angl. Space Launch System, SLS) dizainą – tolimiesiems žmonių skrydžiams skirtą sunkiąją raketą.

Be kita ko, ši konstrukcija laikinai pakeis atitarnavusius daugkartinio naudojimo erdvėlaivius „Space Shuttle“. Naujoji raketa bus kur kas galingesnė už pirmtakes – galios jai pakaks pasiekti ir Marso orbitą.

Raketų ekspertams neprasprūdo pro akis akivaizdus naujosios raketos išorinis panašumas į garsiąją „Saturn V“ nešančiąją raketą, kuria į Mėnulį buvo skraidinamos „Apollo“ misijos. Beje, panašumas ne tik išorinis. Pagrindinės pakopinės raketos – tos pačios RS-25, kurios kaip pagrindiniai varikliai buvo naudojamos ir „Saturn V“.

O štai kietojo kuro raketos yra analogiškos toms, kurios skraidino „Space Shuttle“ erdvėlaivius. Pastarosios bus naudojamos pirmuosiuose skrydžiuose, tačiau NASA puoselėja planus vėlesnėms misijoms sukurti jas pavaduosiančių pigesnių skysto kuro raketų.

J-2X variklis, naudojamas vėlesniuose skrydžio etapuose, yra lygiai toks pat, koks buvo montuojamas „Saturn V“ raketose.

Naujosios SLS raketos keliamoji galia – nuo 70 iki 130 tonų. Tai bus galingiausia raketa-nešėja nuo pats „Saturn V“ laikų. Beje, pakeitus raketos konfigūraciją, ją bus galima pritaikyti įvairiausių tipų misijoms.

SLS raketa į orbitą ar tolimesnę kosminę kelionę iškels daugiafunkcinę įgulos kapsulę (erdvėlaivį) „Orion“. Ja galės skristi nuo keturių iki šešių astronautų.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:

Technologijos.lt
Komentarai
Temos Raketa, NASA, Kosmosas
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min