Publikuota: 2011 spalio 21d. 17:10
15min.lt

Neįprasta šventė teismo rūmuose: teisėjai mantijas iškeitė į pasakų personažų kostiumus

Penktadienį sostinėje moksleiviams surengta šventė, kurios metu neįprastai paminėta artėjanti Europos teisės ir Konstitucijos diena.
Neįprasta šventė teisme: vieni teisėjai kvailiojo, kiti moksleivius rimtais veidais mokė, kad Amerikoje jau leidžiama viešai deginti valstybės vėliavą, o Latvijos kalėjime nebedraudžiama mėgautis pietų miego malonumais.
15min.lt nuotr. / Neįprasta šventė teisme: vieni teisėjai kvailiojo, kiti moksleivius rimtais veidais mokė, kad Amerikoje jau leidžiama viešai deginti valstybės vėliavą, o Latvijos kalėjime nebedraudžiama mėgautis pietų miego malonumais.

Penktadienį, švęsdami švęsdami Konstitucijos ir Europos teisės dieną, teisėjai ir teismų savivaldos institucijų vadovai kasdien dėvimas teisėjų mantijas pakeitė gerai žinomų pasakų personažų kostiumais ir vaidino moksleiviams gyvenimiškas situacijas.

Tuo tarpu suvaidintus siužetus stebėję Vilniaus mokyklų vyresniųjų klasių moksleivių komandų nariai stengėsi atpažinti nusikalstamas veikas, prognozuoti atsakomybę arba įrodyti, kad teisės pažeidimo nėra.

Moksleivių žinias, kūrybiškumą, sugebėjimą argumentuoti, iškalbą, sugebėjimą pritaikyti gyvenimišką patyrimą vertino specialiai sudaryta komisija.

Siužetuose pagrindinius pasakų personažų vaidmenis atliko LAT ir Apeliacinio teismo pirmininkai bei teisėjai, taip pat vaidino bent trys Vilniaus apygardos teismo teisėjai.

Tokį renginį Lietuvos apeliacinio teismo didžiojoje posėdžių salėje pirmą kartą organizavę teisėjai tikisi, kad tokia bendravimo su moksleiviais forma padės jiems lengviau įsiminti teisės normas, ugdys pastabumą, nepakantumą teisės pažeidimams ir skatins kritinį mąstymą apie mus kasdien vykstančius reiškinius.

„Aš manau, kad daugelis iš jūsų apskritai nežinojo, kaip atrodo teismas“, – į moksleivius kreipėsi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vadovas Gintaras Kryževičius.

Pareiškęs, kad šiandien susirinkome pasilinksminti, LAT vadovas skubėjo pridurti: „Iš tiesų, gyvenime esame drausmingi ir teisingi!“

Taip pat moksleiviams patrauklia forma ir suprantama kalba bus paskaityta paskaita apie Lietuvos Respublikos Konstituciją, jos įtaką gyvenime, Europos teisinę sistemą.

Paskaitą skaitė Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas Gediminas Mesonis.

„Tas trumpas aktas yra be galo klastingas!“ – apie pagrindinį Lietuvos Respublikos įstatymą pareiškė G.Mesonis. Jo žodžiais tariant, tai, kas pagal Konstituciją atrodo aišku šiandien, rytoj gali tapti visiškai nebeaišku.  

Teisėjas prisipažino, kad nors yra baigęs mokslus ir kasdien dirba praktinį teisinį darbą, Konstitucijos subtilybės jį vis dar sugeba nustebinti.

G.Mesonis jaunimui pasakojo tik neseniai sužinojęs, kad JAV Aukščiausiasis Teismas 1989 metais išteisino vyrą, viešai nuplėšusį ir sudeginusį Jungtinių Valstijų vėliavą. Teisėjai vadovavosi JAV Konstitucijos nuostata, kad kiekvienas šalies pilietis turi saviraiškos teisę ir laisvę.

Kitas G.Mesonio papasakotas pavyzdys – kaip vienas nuteistasis Latvijos Konstituciniame Teisme išsikovojo teisę kalėjime numigti dienos metu, nors iki tol įkalinimo įstaigoje galiojusi tvarka tokių malonumų nenumatydavo.

Moksleiviai galėjo užduoti klausimų ir gauti į juos atsakymus.

Skaityti visus komentarus 9
Komentuoti straipsnį
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga
Skaitomiausios naujienos
 
Iš pirmų lūpų Twitter

Teniso naujienos