-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Rusijos moterys po naujametinių atostogų jaučiasi geriau negu vyrai

Po Rusijoje įprastų ilgų naujamečių atostogų moterys jaučiasi geriau negu vyrai - tiek fiziškai, tiek emociškai, rodo visoje šalyje atliktos apklausos rezultatai.
Naminukė
Naminukė / Gedimino Savickio/BFL nuotr.

Pasak šią apklausą organizavusio tinklalapio SuperJob.ru, 53 proc. moterų po ilgo šventinio laikotarpio pajuto jėgų antplūdį ir geresnę nuotaiką, tačiau taip jautėsi tik 46 proc. vyrų.

Be to, pastarosios šventės buvo malonesnės jaunimui: 60 proc. jaunuolių iki 23 metų amžiaus sakė esantys teigiamai nusiteikę ir trokštantys „atiduoti susikaupusią energiją bei (įgyvendinti) Naujųjų metų naktį į galvą šovusius sumanymus“. 50–mečių ir vyresnių asmenų grupėje tokių buvo tik 24 procentai.

Šioje apklausoje, kuri buvo vykdoma visose Rusijos Federacijos apskrityse, dalyvavo 1 800 respondentų.  Apklaustieji sakė, jog ilgas šventinis laikotarpis, per kurį nebuvo dirbama 10 dienų, padeda visavertiškai pailsėti, pabendrauti su artimaisiais ir vaikais arba tampa proga leistis į įdomias keliones.

„Tai tarsi papildomos atostogos, – džiaugėsi respondentai. – Kas gali būti geriau nei poilsis po įtemptų darbo metų.“  49 proc. apklaustųjų nurodė, kad po naujametinių atostogų jų nuotaika pagerėja.

Apklausa rodo, kad per žiemos atostogas fizines jėgas sustiprinti pavyksta tik 30 proc. Rusijos gyventojų, taip pat labiau moterims (33 proc.) negu vyrams (28 procentai).  Respondentai sakė, kad nuotaikos pagerėjimą labiausiai lemia santūrumas per šventinius pokylius, saikingas alkoholinių gėrimų vartojimas arba jų atsisakymas ir galimybė kuo ilgiau pabūti gryname ore.

„Svarbiausia – mažiau alkoholio, televizijos ir mišrainių, nes visa tai, švelniai tariant, kenkia sveikatai“, – aiškino moterys.  Tačiau kai kurie Rusijos gyventojai po naujametinio laikotarpio jaučiasi blogiau negu iki atostogų. Per laisvadienius pablogėjusia sveikata skundėsi 14 proc. respondentų.

Tiek pat apklaustųjų sakė, kad žiemos atostogos jiems gadina nuotaika ir sukelia liūdesį.  Pagrindinės pablogėjusios nuotaikos priežastys: „Storėju“, „Dykinėjimas slegia“, „Negaliu ilgai ištverti be kolektyvo“ ir „Mažai judame bei daug valgome“.

Po naujametinių atostogų pablogėjusia savijauta labiausiai skundėsi vyresni nei 50 metų respondentai.  Stabilia emocine ir fizine būkle, mažai priklausoma nuo švenčių trukmės, galėjo pasigirti atitinkamai tik 29 ir 49 proc. apklaustųjų.

„Negeriu, todėl visada puikiai jaučiuosi, – sakė jie. – Per laisvadienius paprastai sportuoju, saikingai ilsiuosi ir dirbu, kai kada keliauju, todėl prislėgta nuotaika man negresia.“  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius