Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudarytas „teisingas pasaulio žemėlapis“: jame Lietuva perkelta į Butano vietą (žemėlapis)

„Teisingasis pasaulio žemėlapis“
Žemėlapis iš kelsocartography.com / „Teisingasis pasaulio žemėlapis“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Internete plinta vadinamasis teisingas pasaulio žemėlapis. Jis sudarytas remiantis skaičiavimais, kad valstybės turėtų būti perkeltos į teritorijas, kurios atitinka jų gyventojų skaičių.

Šio žemėlapio autorius, patalpinęs jį redit.com, teigia, kad žemėlapis sudarytas pagal proporcinį principą – daugiausia gyventojų turinčios šalys perkeliamos į didesnes teritorijas nei yra dabar, o mažiau gyvenamos, tačiau didesnes nei joms „priklauso“ teritorijas turinčios valstybės perkeliamos į joms „tinkamas“ vietas.

Pavyzdžiui, pagal tokį principą daugiausia gyventojų turinti Kinija „perkeliama“ į Rusijos, kuri užima didžiausia plotą, teritoriją. O Rusija keliauja į Kazachstano vietą.

Pagal šį žemėlapį Lietuva atsiduria Azijoje – dabartinio Butano teritorijoje. Pagal „teisingąjį pasaulio žemėlapį“ naujos Lietuvos kaimynės būtų Bangladešas ir Indonezija, netoliese įsikurtų Šveicarija ir Burundis.

„TEISINGĄJĮ PASAULIO ŽEMĖLAPĮ“ GALITE PAMATYTI ČIA

Įdomu, kad pagal šį žemėlapį vienintelės valstybės, kurių plotas ir gyventojų skaičius atitiktų dabartinį pasaulio valstybių išsidėstymą, yra JAV, Jemenas, Brazilija ir Airija. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min