Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tarp „World Press Photo 2015“ konkurso nugalėtojų – Vilniaus fotožurnalistikos festivalio laureatai

Balandžio 24–25 dienomis įvyko ne pelno siekiančios organizacijos, rengiančios tarptautinį fotožurnalistikos konkursą, „World Press Photo 2015“ apdovanojimai, kurių laimėtojus, tarp jų ir Lietuvos fotografams, sveikino Nyderlandų princas Constantijnas.
Arashas Khamooshi, „Nenumatytų naujienų“ nuotraukų serijos III vietos laimėtojas, greta savo fotoistorijos, De Nieuwe Kerk bažnyčioje.
Arashas Khamooshi, „Nenumatytų naujienų“ nuotraukų serijos III vietos laimėtojas, greta savo fotoistorijos, De Nieuwe Kerk bažnyčioje. / Pressphoto.lt nuotr.
Temos: 1 Fotografija

2014 metus, komisijos pirmininkė, žurnalo „The New York Times“ fotoredaktorė Michele McNally, apibūdino kaip: „negailestingų naujienų laiką, atnešusį konfliktus Ukrainoje bei Gazoje, Arabų Pavasario pabaigą, Ebolos epidemiją. Viso pasaulio fotografai drąsiai dirbo šiose pavojingose vietose tam, kad parodytų vaizdus, kurių dauguma mūsų neturėtume galimybės pamatyti. Šie istoriniai įvykiai ir yra užfiksuoti laimėjusiose fotografijose“.

Varžėsi beveik 10 tūkst. darbų

Konkurse dalyvavo 5 692 fotografų iš 131 šalies, atsiuntusių 97 912 fotografijų. Pirmame etape nuotraukas rinko komisijos, kurios specializuojasi: dokumentikos, gamtos, naujienų, portretų ir sporto srityse. Fotografijas – laimėtojas atrinko į Amsterdamą susirinkusi komisija, kurią sudarė tiek žiniasklaidos priemonių, tokių kaip „European Pressphoto Agency“ ar „The Associated Press“, atstovai, tiek nepriklausomi fotografai.

Ne viena „World Press Photo 2015“ konkurse pripažinta fotografija buvo įvertinta ir Lietuvoje, kiekvienais metais vykstančiame tarptautiniame festivalyje „Vilniaus fotografijos ratas“.

„World Press Photo 2015“ konkurse laimėjęs trečiąją vietą už savo istoriją apie konfliktą Gazoje rusas Sergejus Ponomarevas, 2014 metais festivalyje Vilniuje taip pat pristatė savo fotografijų seriją „Sirija: karas ir taika“, o 2009 metais buvo tapęs Vilniaus festivalio nugalėtoju.

Pressphoto.lt nuotr. /Nugalėtojų sveikinimas. Iš kairės: fotografas Sergejus Ponomarevas, Nyderlandų princas Constantijnas, „World Press Photo“ generalinis direktorius Larsas Boeringas.
Pressphoto.lt nuotr. /Nugalėtojų sveikinimas. Iš kairės: fotografas Sergejus Ponomarevas, Nyderlandų princas Constantijnas, „World Press Photo“ generalinis direktorius Larsas Boeringas.

Iranietis Arashas Khamooshi savo fotopasakojimu apie paskutinę akimirką suteiktą malonę, buvo pripažintas tiek 2014 metų festivalio Vilniaus fotografijos ratas nugalėtoju, tiek „World Press Photo 2015“ trečiosios vietos laimėtoju. Šis fotografas, nominuotas „Lietuvos spaudos fotografų klubo“ prezidento Jono Staselio, iš 164 kandidatų, buvo tarpe dvylikos fotografų išrinktų dalyvauti „World Press Photo“ organizuojamose „Joop Swart Masterclass“ meistriškumo dirbtuvėse, kuriose fotožurnalistas turės galimybę tobulinti savo gebėjimus dirbdamas su šios srities profesionalais. 

Geriausia nuotrauka vaizduoja homofobiją

Geriausia, 2014 metų nuotrauka, buvo išrinkta dano Madso Nisseno intymi fotografija, vaizduojanti Jon ir Alex, homoseksualų porą iš Sankt Peterburgo, Rusijoje. Laimėjusioji fotografija buvo pateikta ir festivaliui „Vilniaus fotografijos ratas“, serijai „Homofobija Rusijoje“.

Ši nuotrauka „World Press Photo“ konkurse tapo ir temos „Šiuolaikinės problemos“ nugalėtoja pavienių nuotraukų kategorijoje.

Kėlė diskusijas dėl etikos

Šiais metais į apdovanojimų savaitgalį susirinkę fotožurnalistai ir kiti žiniasklaidos priemonių atstovai daug dėmesio skyrė diskusijoms apie fotožurnalistikos etikos standartus bei fotografijų manipuliaciją.

Paskelbus šių metų konkurso laimėtojus, „World Press Photo“ išplatino pranešimą, jog iki 20% fotografijų buvo diskvalifikuotos iš paskutinio atrankos turo dėl, organizatorių nuomone, konkurso taisyklių neatitinkančio fotografijų apdorojimo.

Amsterdame fotožurnalistikos  profesionalai diskutavo, ar nereikėtų pakeisti esamų etikos standartų, numatyti leistinų nuotraukų apdorojimo gairių ir kokie etikos standartai yra priimtini šiuolaikinėje fotožurnalistikoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius