Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vogti milijonus kainuojantys paveikslai rasti fabriko darbininko virtuvėje

Italija trečiadienį pranešė suradusi milijonų eurų vertą 1970 metais Londone pavogtą Paulio Gauguino paveikslą, kurį už grašius nusipirko vienas italas fabriko darbininkas ir kuris beveik 40 metų kabėjo jo virtuvėje.
Susigrąžinti paveikslai
Susigrąžinti paveikslai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prancūzų dailininko paveikslas „Fruits sur une table ou nature au petit chien“ buvo pavogtas iš vienų namų Britanijos sostinėje kartu su Pierre'o Bonnardo drobe „La femme aux deux fauteuils“. Abu šie darbai buvo rasti pas pensininką, kuris anksčiau dirbo italų automobilių „Fiat“ gamintojo fabrike.

P.Gauguino drobės vertė siekia nuo 10 mln. iki 30 mln. eurų, o P.Bonnardo – maždaug 600 tūkst. eurų, Italijos paveldosaugos policijos pareigūnai pranešė spaudos konferencijoje trečiadienį.

„Istorija yra neįtikėtina, nuostabus radinys. Jis vainikuoja visą Italijos meno policijos darbą, nuveiktą patyliukais“, – sakė Italijos kultūros ministras Dario Franceschini žurnalistams

Šie paveikslai atsidūrė vienos traukinių stoties radinių skyriuje ir 1975 metais buvo parduoti aukcione fabriko darbininkui už 45 tūkst. Italijos lyrų (80 litų).

„Istorija yra neįtikėtina, nuostabus radinys. Jis vainikuoja visą Italijos meno policijos darbą, nuveiktą patyliukais“, – sakė Italijos kultūros ministras Dario Franceschini žurnalistams.

Prancūzų menininkų darbai buvo surasti praėjusį mėnesį po ilgo tyrimo, kuris buvo pradėtas, policijai sulaukus anoniminio pranešimo apie galbūt vogtų darbų buvimo vietą.

Pareigūnai patikrino pranešimus apie 1970 metų vagystę Niujorko ir Singapūro laikraščiuose, pagal kuriuos atsekė, kad anksčiau paveikslai priklausė Londone įsikūrusiai šeimai.

„Manoma, kad abu darbai buvo palikti iš Paryžiaus į Turiną važiavusiame traukinyje“, – sakė policijos paveldosaugos departamentui vadovaujantis Mariano Mossa.

„Juos įsigijo menui neabejingas darbininkas, kuris 40 metų laikė juos savo virtuvėje; pirmiausia – Turine, o išėjęs į pensiją – Sicilijoje“, – sakė skyriaus vadovas.

P.Gauguino drobę vagys buvo išpjovę iš rėmų, todėl dabar jos dydis yra 46,5 cm x 53cm ir skiriasi nuo originalaus, kuris buvo 49cm x 54cm.

P.Gauguino drobės vertė siekia nuo 10 mln. iki 30 mln. eurų, o P.Bonnardo – maždaug 600 tūkst. eurų

Specialus meno kūrinių vagystes tiriantis policijos departamentas buvo įkurtas 1969 metais turistų lankomoje vietoje Romos centre esančiuose Baroko rūmuose.

Paveldosaugos policija yra sukaupusi didžiausią vogtų meno kūrinių duomenų archyvą pasaulyje, į kurį įtraukta maždaug 5,7 mln. vogtų meno kūrinių.

Praėjusiais metais šio departamento pareigūnai rado 2002 metais iš vieno JAV turtuolio jachtos Italijoje pavogtą Rusijoje gimusio žydų dailininko Marco Chagallo darbą „Le Nu au Bouquet“, kuris buvo radęs vietą privačioje kolekcijoje Bolonėje.

Pareigūnai taip pat tiria galimą tūkstančių retų knygų iš Džirolaminio bibliotekos Neapolyje vagystę. Įtariama, kad jas iš šalies nelegaliai išvežė ir pardavė buvęs šios bibliotekos direktorius.

Pasak M.Mossa, „nelegaliai parduodamų meno kūrinių apyvarta pagal dydį užima ketvirtą vietą pagal dydį po ginklų, narkotikų ir finansinių produktų apyvartos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius