Ekstremalių įspūdžių mėgėjai kovojo „Bebro kelio“ varžybose

Jau antrus metus Širvintų rajono Pamusės kaimą supančiuose miškuose ir pelkynuose buvo surengtos „General Financing“ ekstremalaus bėgimo varžybos „Bebro kelias“. Nors rugpjūčio pradžia Lietuvoje buvo ypatingai karšta ir sausa, vilties, kad bėgikų lauks kiek lengvesnė distancija – nebuvo: „Ten net per didžiausias sausras šlapia, o pelkynų – pilna. Tikrai nebus lengva, nes šalia natūralių gamtos kliūčių mes dar ir papildomų užduočių sugalvosime. Pavyzdžiui, šliaužti po itališku „Fiat Freemont“ visureigiu“, – teigė varžybų organizatorius, asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

Renginio išvakarėse siautusi audra ir liūtis miško dangą padarė dar klampesnę, atsirado papildomų kliūčių, tačiau daugiau nei 200 entuziastų tai neatbaidė. Dalyviai galėjo rinktis nuotolį – 5, 10 ar 15 km, atitinkamai – 1, 2 arba 3 distancijos ratai.

Tie, kas mėgsta bėgioti asfaltuotais parkų takeliais, šį kartą patyrė tikrai ekstremalius įspūdžius. Asfalto dangos Bebro kelyje“ nebvuvo nė vieno metro, tačiau purvas, vanduo ar pelkės nė kiek neatvėsino sportinių emocijų.

Patys pirmieji lengvesnę 1 km trasą išmėgino jaunesni nei 13 metų vaikai. Čia puikiai pasirodo olimpiečio Dainiaus Virbicko treniruojami Trakų bėgikai: tarp merginų nugalėjo Marija Jekabsonė, ji aplenkė savo treniruočių draugę Eveliną Nedveckytę, o trečioji vieta atiteko Marijai Jovaišaitei. Berniukų varžybose pirmasis nuotolį įveikė Marius Česnavičius, jis aplenkė Dovydą Stangvilą iš Trakų ir kaunietį Martyną Žilinską.

200 vyresnių bėgimo ir nuotykių mėgėjų startavo drauge – pati pirma kliūtis buvo iškart už starto linijos buvęs tvenkinukas, kurį būtinai reikėjo įveikti. O po to – jau tikras „Bebro kelias“. Tokie iššūkiai lengviausiai pasidavė svečiui iš Baltarusijos Baranovičių miesto Michailui Lickevičiui (27.40 min.), jis 3 sekundėmis aplenkė Bronių Burneiką, o trečiąją vietą trumpiausiame nuotolyje užėmė Aurimas Bagdonavičius. Pavydėtinai greitos ir ištvermingos buvo merginos – vos pustrečios minutės 5 km distancijoje nuo nugalėtojo atsiliko kaunietė Ieva Želvytė, po jos finišavo Evelina Grigaitė ir Teklė Emilija Gvildytė.

Pastarosios brolis Jonas Vytautas Gvildys neturėjo lygių 10 km distancijoje (49.38 min.). patyręs orientacinio sporto meistras aplenkė antrus metus iš eilės šiose varžybose antroje vietoje liekantį Darių Ruzgą, o trečios vietos taurė atiteko Augustui Jakubynui. Šiame nuotolyje tarp moterų greičiausia buvo Rūta Marija Trimonytė (1 val. 12.15 min.), po jos liko Sandra Valančauskaitė ir Šarūnė Matelytė.

Patys ištvermingiausi bebrų draugai įveikė 3 ratus: 15 km distancijoje nugalėjo vilnietis Modestas Bacys (1 val. 14.33 min.), jis pusantros minutės aplenkė Domą Zinkevičių, o trečias finišavo Giedrius Valantinas.

Moterų varžybų lyderės pranašumas nekėlė abejonių – Miglė Mačionytė spėjo ir pirtyje pabūti, kai finišavo antrą vietą užėmusi Elena Muraško ir trečiąja likusi Indrė Kaušinytė.

Kadangi pelkės Širvintų rajone tikrai neišdžius, dalyviai ir organizatoriai jau planuoja, kad 2014-ųjų vasarą „Bebro kelias“ tikrai sulauks dar didesnio entuziastų būrio.