Lietuvos orientacininkai tapo Baltijos šalių čempionato nugalėtojais

Savaitgalį Zarasų apylinkėse stipriausi Lietuvos, Latvijos bei Estijos orientacininkai kovojo dėl Baltijos šalių čempionų titulo. Šį tradicinį, kasmet rengiamą mačą Lietuvos rinktinei pavyko laimėti antrus metus iš eilės. Dvi dienas trukusiose varžybose sportininkai varžėsi ilgoje trasoje bei estafečių varžybose.
Lietuvos orientacininkų rinktinė

Lietuvos komanda į priekį išsiveržė jau po pirmos varžybų dienos. Ilgoje trasoje moterų elito grupėje nugalėtoja tapo kaunietė Gabija Ražaitytė, kuri 10,6 km trasą su 24 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 10 min. 10 sek., antrą vietą iškovojo svečių teisėmis startavusi Baltarusijos sportininkė Anastasia Denisova, ji trasoje užtruko 1 val. 10 min. 12 sek., trečioji vieta atiteko Lietuvos komandos atstovei Sandrai Paužaitei (1 val. 12 min. 05 sek.).

Vyrų elito grupėje nugalėtoju tapo Sankt Peterburgui atstovaujantis Dmitrijus Tcvetkovas, jis 15,7 km trasą su 32 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 22 min. 18 sek., antrą vietą iškovojo Lietuvos rinktinės narys Vilius Aleliūnas, jis trasoje užtruko 1 val. 23 min. 08 sek., trečias buvo Estijos komandos atstovas Lauris Sildas (1 val. 23 min. 30 sek.).

Dėl Baltijos čempionato nugalėtojų vardų varžėsi ir jaunieji orientacininkai. Ilgoje trasoje prizines vietas iškovojo nemažas būrys jaunųjų Lietuvos komandos atstovų: berniukų iki 14 metų amžiaus grupėje antrą vietą užėmė Kasparas Šulčys, to paties amžiaus mergaičių grupėje Judita Traubaitė taip pat buvo antra, merginų iki 16 metų amžiaus grupėje nugalėtoja tapo Agnė Juodagalvytė, Viktorija Gedgaudaitė merginų iki 18 metų amžiaus grupėje užėmė antrą vietą, vaikinų jaunimo grupėje Tirlikas Martynas iškovojo sidabro apdovanojimą, o merginų jaunimo grupėje Mildai Radzivonaitei atiteko bronza.

Komandinėje įskaitoje Baltijos šalių čempionato nugalėtoja tapo Lietuvos rinktinė, kuri iš viso surinko 1609 taškus. Antroji vieta atiteko Estijos komandai (1487 taškai), o treti liko Latvijos orientacininkai (1138 taškai).

Susumavus pirmos dienos rezultatus, pirmoji vieta atiteko Lietuvos komandai, kuri surinko 1020 taškų, antroje vietoje su 933 taškais atsidūrė Estijos rinktinė, o treti liko Latvijos orientacininkai, po pirmos dienos varžybų surinkę 848 taškus.

Antrą dieną rinktinės varžėsi trijų etapų estafečių varžybose. Estafečių rungtyje svariai prie bendros Lietuvos komandos pergalės prisidėjo rinktinės jaunimas – vaikinų iki 16 metų amžiaus grupėje Jonas Kukė, Pranas Germanavičius ir Rokas Vaitkus iškovojo aukso medalius.

To paties amžiaus merginų grupėje lietuvės užėmė net dvi prizines vietas –  pirmoji estafečių komanda, kuriai atstovavo Deimantė Motiejūnaitė, Karolina Sakalauskaitė ir Agnė Juodagalvytė iškovojo pirmą vietą, o Kastė Rutkauskaitė, Raminta Staškevičiūtė ir Judita Traubaitė pasidabino sidabro medaliais.

Vaikinų iki 20 metų amžiaus grupėje nugalėtojais taip pat tapo Lietuvos atstovai – Paulius Vidžiūnas, Gytis Nakvosas ir Martynas Tirlikas. Jaunimo merginų grupėje Anelė Kerpauskaitė, Viktorija Gedgaudaitė ir Milda Radzivonaitė užėmė trečią vietą. Vyrų elito grupėje Algirdas Bartkevičius, Jonas Vytautas Gvildys ir Vilius Aleliūnas po atkaklios kovos nusileido Estijos atstovams ir užėmė antrą vietą. Moterų elito grupėje Kristina Rybakovaitė, Sandra Paužaitė ir Gabija Ražaitytė iškovojo trečią vietą.