Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antras žvejybos valų gyvenimas

habs
habs
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinėse Valstijose veikianti žūklės įrankių kompanija „Berkley“, jau ne pirmą dešimtmetį sprendžia panaudotų ar sugedusių žūklės įrankių utilizavimo problemą, nes tokios atliekos, pakliuvusios į aplinką kelia realią grėsmę. Ypač – sintetiniai žvejybos valai, kurie – puiki antrinė žaliava.


Kompanijos „Berkley“ įkurto Aplinkos išsaugojimo instituto (BCI) parengtos ataskaitos duomenimis, nuo 1990 iki 2006 metų kompanija pedirbo  9 000 000 mylių žvejybos valo. Lengviau įsivaizduoti, koks tai kiekis, jei žinosite, kad kiekvienam amerikiečiui meškeriotojui tenka po dvi poros šimtų metrų valo pakuotes. Tačiau svarbiausia – ne perdirbto valo kiekis, o tai, kam jis buvo panaudotas.

valai

Pasirodo, iš naudoto vienagyslio sintetinio valo bei kitų nebetinkamų meškeriojimo reikmenų, pagamintų iš plastikų, buvo gaminami vadinamieji „Fish Habs“. Tai „Berkley“ kompanijos sukurtos dirbtinės povandeninės struktūros. „Fish Habs: išvaizda primena dideles stiklo taros dėžes, knygų lentynas, rūbų spintas be durų. Tokia „Fish Habs“ konstrukcija – neatsitiktinė, nes struktūros nuskandinamos ten, kur žuvys stokoja natūralių slėptuvių, o jų mailius – užuolankų. „Fish Habs“ labai pagerina žuvų neršto sąlygas, ten, kur yra mažai natūralių nerštaviečių.
  
BCI šiuo metu kuria naujas antrinio žvejybos valų ir žūklės reikmenų panaudojimo programas, o taip pat užsiima žuvų išteklių atkūrimo veikla. BCI veikloje dalyvauja vis daugiau meškeriotojų, o tokia veikla užsiimančios institucijos kuriasi ir kitose šalyse.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min