Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arsenalas. Trišakis su „ešerio akimi“

Trišakiu, dekoruotu iš dervos padaryta „ešerio akimi“, galima gaudyti ešerius per stiprų speigą, nenusimaunant pirštinių
Trišakiu, dekoruotu iš dervos padaryta „ešerio akimi“, galima gaudyti ešerius per stiprų speigą, nenusimaunant pirštinių
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kad išprovokuotų žuvis kibti, meškeriotojai sugalvoja įvairiausių gudrybių, o ypač jų vaizduotė pasireiškia, kuriant masalus meškeriojimui po ledu, nes šį kūrybinį procesą stimuliuoja ne vien siekis išprovokuoti žuvis geriau kibti, bet ir grynai pragmatiški dalykai, tarp kurių vieną pirmųjų vietų užima meškeriojimo įrankių, įnagių, ekipuotės, o dabar – jau ir masalų funkcionalumo problemos, kurias sukelia žema temperatūra. Puikiai žinoma, kad spaudžiant speigui uodo trūklio lervos suledėja, vos užvertos ant kabliukų, o žuvies akis, kuri naudojama meškerioti ešerius, per kelioliką sekundžių subliūkšta ir praranda spalvą. Tad masalus reikia nuolat keisti, o svarbiausia turėti jų nemažą atsargą. Štai todėl natūralius masalus meškeriotojai įvairiais būdais bando pakeisti dirbtiniais.

 

Blizgėmis viliojant ešerius, kibimą ypač stimuliuoja ant kabliuko užverta ešerio akis. Kažkodėl ji magiškai vilioja ešerius ir jie kimba vienas po kito, tačiau namo parvežtas laimikis atrodo neestetiškai – visos žuvys tuščiomis akiduobėmis. Antra, ešerio akis po kelių kibimų tampa balkšva odele ir ją tenka keisti. Todėl daugelis meškeriotojų dėl minėtų priežasčių šį masalą jau primiršo, tačiau ne visi: tie, kurie puikiai žino, kad, meškeriojant daug lemia beveik nepastebimos smulkmenos, supranta, kad būtent tokiais iš pirmo žvilgsnio nepastebimais dalykais paaiškinamas fenomenas, kodėl kaimyno eketėje kimba, o savoje – ne. Užtenka tik pasigilinti ir sužinai, kad jis gaudo 0,08 mm valu, o tavo meškerėlės – 0,12 mm skersmens. Štai ir visa sėkmės priežastis.

 

Viena tokių smulkmenų – poledinio meškerojimo masalų dekoracijos. Blizgučių trišakiai dažniausiai būna nuogi, bet juos galima efektingai modifikuoti, pvz., papuošti jau minėtos ešerio akies imitacija? Kaip tai padaryti? Į spalvotą stingstančios dervos lašą įspaudžiamas žvilgantis karoliukas arba kristalas, o iš viršaus į jį taip panardinamas trišakis, kad derva apsemtų apatinę trišakio dalį. Fantazijai ribų čia nėra – dėl didesnio efekto naudojami įvairiausi spalvų deriniai:  žalias su raudonu intarpu dervos lašas puošiamas skaidraus stiklo akute, o mėlynas su baltais intarpais  – raudona stiklo akute. Kai derva sustingsta, gauta dekoracija labai primena ešerio akį. Dekoruoti trišakiai labai padidina masalų efektyvumą. Trišakiai su ešerio akių imitacijomis grandinėlėmis arba „aštuoniukėmis“ tvirtinami prie masalo pilvuke įlietos auselės.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min