-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas? Kur? Kada? Kaip konservuoti valtį „žiemos miegui“?

Daugelis meškeriotojų paprasčiausiai prieš šalčius ištraukia valtį iš vandens ir palieka pakrantėje apverstą dugnu į viršų, bet toks nerūpestingas požiūris nepateisinamas, jei norite,kad net paprasčiausia tradicinė mūsų krašto medinė valtis ilgai ir deramai tarnautų.
Valtyje negalima palikti lapų, vandenžolių ir prieš apverčiant ją dugnu į viršų reikia ją gerai išplauti
Valtyje negalima palikti lapų, vandenžolių ir prieš apverčiant ją dugnu į viršų reikia ją gerai išplauti

Visos žvejų paslaptys vienoje vietoje

Palikti valtį visai žiemai ežero pakrantėje po atviru dangumi – pati paprasčiausia išeitis, todėl jei yra galimybė valtį pageidautina nugabenti į daržinę ar bent jau į pašiūrę, o katerį – į pastogę. Jei tokios galimybės nėra, reikia imtis kitų priemonių.

Olandijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse dabar galima išvysti katerius išrikiuotus automobilių aikštelėse ir labai originaliai įpakuotus – valtys ir kateriai tikra to žodžio prasme įvynioti į standžią poletileno plėvelę. Žinoma, prieš šią procedūrą laivai gerai išdžiovinami, o reikiamos detalės sutepamos. Toks būdas – labai praktiškas, tačiau jis tinka metaliniams ir plastikiniams laivams, o medinės valtys tokioje pakuotėje „šunta“. Jas geriau laikyti neįpakuotas, kad tinkamai vėdintųsi.

Be to, patartina laikytis vienos paprastos taisyklės kad ir kur būtų laikoma valtis – ant kranto, garaže ar pašiūrėje: pirmagalis turi būti šiek tiek kilsteltas. Kam? Vanduo ilgam įsigeria į medieną, lieka įvairiuose plyšiuose, nišose, o kai vienas valties galas pakeltas, vanduo sparčiau nuteka į žemiau esantį galą ir niekur nesusikaupia. Jei to nepadarysite, šaltyje stingstantis vanduo plėsdamasis ir virsdamas ledu sugadins ne tik medines ar plastikines, bet ir metalines dalis, bortus, apkaustus. Konservuojant tokioje padėtyje katerius nepamirškite atsukti specialų vožtuvą, įtaisytą valties paskuigalyje. Būtent pro jį vanduo išbėga lauk.

Nei valčių,nei katerių negalima laikyti tiesiog ant žemės – laivai statomi ant trinkelių, o medines valtis galima paguldyti ant sausų padangų. Medinių trinkelių geriau atsisakyti, o medinių valčių neguldyti ant rąstų, nes medis įmirksta, o tada prasideda įvairūs žalingi puvimo procesai. Beje, medinių valčių reiktų kilstelti ne tik pirmagalį, bet ir vieną bortą. Toji pusė turėtų būti atsukta į pirties ar daržinės sieną, jei valtis laikoma lauke, kad vidun nepripustytų sniego. Medinės valtys visada apverčiamos dugnu į viršų.

Visada, ruošiant valtį ar katerį „žiemos miegui“, reikia išvalyti ir išplauti vidų, o reikiamas detales sutepti. Ypač atidžiai reikia apžiūrėti medines valtis. Jei kuriame nors plyšelyje pastebėsite pelėsių, grybelį ar puvimo požymių, tą vietą būtinai reikia kruopščiai nuvalyti, nuskusti pelėsius ar puvinį ir patepti specialiu antiseptiniu preparatu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius