Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Meškeriotojo žinynas. Kam naudojami nelankstūs pavadėliai?

Ne vieną dešimtmetį konstruktoriai ir dizaineriai, panaudodami naujausias technologijas ir medžiagas, konstravo kuo elastingesnius metalinius pavadėlius lydekų žūklei, nes be jų išsiversti neįmanoma, o stangrūs pavadėliai iškraipo spiningo masalų, ypač voblerių, žaismą. Bet dabar staiga paaiškėjo, kad naujos kartos neįsivaizdojamai lankstūs plieniniai, suvyti iš 49 mikrogjų, netinka meškerioti naudojant „jerb bait“ tipo masalus.
 Nelankstūs pavadėliai gaminami iš storos grūdintos vielos
Nelankstūs pavadėliai gaminami iš storos grūdintos vielos
 Chaotiškas judėjimas
 
„Jerk bait“ masalus arba kitaip voblerius be liežuvėlių daugelis spiningininkų įsivaizduoja streotipiškai – didelius, labai masyvius ir nerangius. Todėl kartais galima išgirsti nuomonę, kad elastingi pavadėliai paprasčiausiai neatlaiko apkrovų, kurios kyla stipriau trūktelėjus šimtgraminį masalą, gerokai primenantį nuspalvintą pliauską. Tačiau yra ir visai mažų bei lengvų (nuo 20 g) „jerk bait“ masalų, bet elastingi pavadėliai nesiderina ir su jais. Tad reikalas čia – ne masalo masėje, o, be jokios, abejonės, savybėse.
 
Kodėl meškerioti  „jerk bait“ masalais tinka ne visi, o tik specialūs pavadėliai, kurie turi būti palyginti neilgi ir tik keliais centimetrais viršyti masalo ilgį. Bet tai ne viskas: pavadėliai turi būti dar ir nelankstūs kaip pagaikštis. Ekspertai teigia, kad  taip yra todėl, jog tokiais masalais žvejojama ypatingu stiliumi – jie plukdomi šuoliukais arba šuoliukų serijomis, tarp kurių – įvairaus ilgio pauzės, kartais siekiančios kelioliką sekundžių. Būtent pauzių metu kai spinigininkas nevynioja valo, tai ir pavadėlis nejuda pirmyn, o „džerkas“ dar gana ilgai chaotiškai juda iš inercijos. „Džerko“ konstrukcija teoriškai turi užtikrinti būtent chaotišką blaškymasi, imituojantį negaluojančios ar sužeistos masalinės žuvelės judesius. 
 
Netipiška elgsena
 
Kartais net pabrėžiama, kad „džerkas“ visada plaukia zigzagais. Bet taip yra ne visada – vobleris be liežuvėlio yra pakankamai nenuspėjamas ir dažnai iriasi kaip kietakaktis mulas tiesiai į priekį, o tada jis užplaukia ant pavadėlio. Toks kontaktas paprastai baigiasi tuo, kad masalo kabliukai susikabina su pavadėliu. Jei pavadėlis – elastingas, tai toks dalykas įvyksta būtinai, nes jis susiringuoja. Tokiu atveju viskas eina šuniui ant uodegos, tenka traukti masalą iš vandens ir vėl užmesti, nes „supančioto“ masalo žaismas iškart „užgęsta“. Tokių situacijų išvengti padeda stangrus pavadėlis iš storokos ir nelanksčios vielos arba iš didelio skersmens fluorokarboninio valo.Tokį stangrų pavadėlį „džerkas“ stumia priekyje savęs kaip lazdą ir tikimybė, kad jį užkabins trišakis, sumažėja iki minimumo. Patys tinkamiausi  tokie pavadėliai, kurių kilpučių „užmezgimo“ vietos apvelkamos plastiko vamzdeliais, kurie pakaitinti apdoroti gluotniai aptempia nelygumus, o tuo pačiu užtikrina, kad sukutis viename gale ir segtukas kitame gale būtų nejudrūs, lyg prilituoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius