Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žūklės ABC. Išplotas kaip blynas

Per praėjusį šimtmetį spiningininkai sukūrė kelias dešimtis sukrių lapelių tipų, kurie skirasi forma, dydžiu ir veikimo principu. Pats seniausias sukrės lapelio tipas – pats plačiausias iš visų žinomų.
Vienas iš nedaugelio šiandien gaminamų surių modelių „Jaxon Blade“ su seniausio tipo lapeliu
Vienas iš nedaugelio šiandien gaminamų surių modelių „Jaxon Blade“ su seniausio tipo lapeliu

Tapk Žūklės draugu FACEBOOK tinkle.

Jo plotis gali iki 10 kartų viršyti sukrės korpuso-svarelio skersmenį. Neįmanoma dabar atsekti, kodėl šio tipo lapeliai pradėti vadinti „Colorado“, tačiau greičiausiai toks pavadinimas įsitvirtino amerikiečių meškeriotojų žargone, o paskui prigijo ir Europoje. „Colorado“ tipo sukrių lapelių forma primena ištykštantį lašą paskutinėje stadijoje, o tuo momentu jo apatinė dalis būna labai plati. Ištykstančio lašo forma tuo metu primena moliūgą su atsikišusia virkštimi. Kai kurie ekspertai šio lapelio formą dar lygina su suplotu kiaušiniu, kurio viršutinė dalis – labai smaili, o pagrindas neproporcingai platus. Tačiau esmė – ne palyginimuose, o šio lapelio savybėse.

Sukrių lapelių bendrinis pavadinimas  anglosaksiškoje literatūroje apie žūklę  – „blade“. Iš pirmo žvilgsnio jis gali pasirodyti netikslus, nes minėto žodžio tiesioginė reikšmė – ašmenys. Beje, taip pat gali vadintis aštrus daiktas, skustuvas, peilis. Regis, tikrai nieko bendro su sukrėmis šis daiktavardis neturi? 

Tačiau kažkas neatsitiktinai labai taikliai pavartojo terminą, reiškiantį ašmenis, sukrės lapeliams apibūdinti. Tikriausiai nerasi dabar meškeriotojo, kuris nebūtų matęs, kaip sukrė veikia: plukdomo masalo lapelis sukasi kaip propeleris, tačiau taip atrodo tik iš šono, o iš tiesų jis kapoja vandenį kaip pašarų smulkintuvas šakniavaisius. Taip masalas sukelia toli sklindančius virpesius, kuriuos pajunta plėšriosios žuvys. Įdomu, kad būtent plačiausi iš visų sukrių „Colorado“ tipo lapeliai – patys triukšmingiausi, t.y. skleidžia ypač stiprius virpesius.

Matyt, ši savybė lemia, kad tokios sukrės ir po šimto metų – pačios populiariausios Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje, kur jos naudojamos visoms plėšriosioms žuvims gaudyti. Šios veiksmingos sukrės Europoje gana retos  –  jas gamina dabar vos viena kompanija – lenkų „Jaxon“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius