Lietuvos boksininko Egidijaus Kavaliausko skriaudikas Freddie Evansas buvo sustabdytas tik Londono olimpiados finale

Lietuvos bokso viltį Egidijų Kavaliauską jau pirmoje kovoje eliminavęs britas Freddie Evansas buvo sustabdytas tik Londono olimpinių žaidynių finale.
Freddie Evansas (kairėje) finale pralaimėjo kazachui Serikui Sapijevui.
Freddie Evansas (kairėje) finale pralaimėjo kazachui Serikui Sapijevui. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svorio kategorijos iki 69 kg finale Europos čempionas F.Evansas net 9:17 krito prieš 28-erių pasaulio vicečempionas kazachą Seriką Sapijevą.

Pusfinalyje nesėkmes patyrė ir bronza džiaugėsi rusas Andrejus Zamkovas bei pasaulio čempionas Tarasas Šelestiukas.

Sekmadienį Londono olimpinėse žaidynėse paaiškėjo paskutinieji čempionai vyrų bokso turnyre.

Svorio kategorijoje iki 52 kg čempionu tapo aštuoniolikmetis kubietis Robeisy Ramirezas, finale 17:14 įveikęs mongolą Tugstsogtą Nyambayarą.

Bronzos medaliais tenkinosi planetos čempionas rusas Miša Alojanas ir airis Michaelas Conlanas.

Svorio kategorijoje iki 81 kg olimpiniu čempionu teisėjų sprendimu tapo 27 metų planetos pirmenybių bronzos medalininkas rusas Jegoras Mechoncevas. Jo dvikova su pasaulio vicečempionu kazachu Adilbeku Nijazymbetovu baigėsi lygiosiomis 15:15.

Bronzos medaliai įteikti brazilui Yamaguchiui Falcao Florentino ir ukrainiečiui Aleksandrui Gvozdikui.

Prestižiškiausioje – supersunkaus svorio (virš 91 kg) kategorijoje – olimpinį auksą iškovojo šeimininkas 22-jų pasaulio vicečempionas Anthony Joshua. Jo ir Pekino olimpiados čempiono italo Roberto Cammarelles dvikova baigėsi lygiosiomis 18:18, tačiau pergalė Didžiosios Britanijos atletui buvo skirta mažaisiais taškais.

Bronza atiteko Magomedrasului Medžidovui iš Azerbaidžano ir Kazachstano boksininkui Ivanui Dyčko.

Reuters/Scanpix nuotr./Olimpinis čempionas Anthony Joshua
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Olimpinis čempionas Anthony Joshua

Olimpiados bokso turnyre pirmavo Didžiosios Britanijos sportininkai, iškovoję 3 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimą. Antroje vietoje su 5 medaliais liko Ukraina (2; 1; 2), trečiojoje – keturis medalius iškovoję kubiečiai (2; 0; 2).

Daugiausia – šešis – medalių boksininkų varžybose iškovojo ketvirtojoje pozicijoje likę Rusijos sportininkai, tačiau jų sąskaitoje tik 1 aukso medalis.

Priminsime, kad po 44 metų pertraukos olimpiadoje medalį iškovojo ir Lietuvos boksininkas – svorio kategorijoje iki 60 kg bronza pasipuošė Evaldas Petrauskas.