Michaelo Phelpso 20-tas olimpinis medalis – aukso

Amerikiečių plaukikas ir geriausias visų laikų olimpietis Michaelas Phelpsas dar kartą įrodė, ką gali – 200 metrų kompleksiniu būdu rungtyje jis buvo greičiausias.
Michaelas Phelpsas
Michaelas Phelpsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Londonas Medalis

Distanciją jis įveikė per 1 minutę ir 54, 27 sekundės ir už nugaros paliko tautietį Ryaną Lochtę (1:54,90) bei vengrą Laszlo Csehą (1:56,22).

Antradienį legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas tapo daugiausia olimpinių medalių per visą žaidynių istoriją gavusiu sportininku. Iškovojęs devyniolika medalių – 15 aukso bei po 2 sidabro ir bronzos – JAV plaukikas vienu medaliu aplenkė Sovietų Sąjungos gimnastę Larisą Latyniną, kuri 1956–1964 metais laimėjo 9 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimus.

Puikiai sekasi ir amerikietei Rebeccai Soni, kuri ketvirtadienį iškovojo aukso medalį 200 metrų krūtine plaukime. Ji distanciją įveikė rekordišku greičiu (2:19,59), tapo pirmąja plaukike įveikusią 2:20 min ribą šioje rungtyje ir apgynė čempionės titulą, iškovotą prieš 4 metus Pekine. Šiose olimpinėse žaidynėse ji jau iškovojo sidabrą, kai 100 metrų krūtine rungtyje nusileido Rūtai Meilutytei.