Kauno valdininkai smaugia miestiečius

Publikuota: / Autorius: Kristina Kučinskaitė / „Lietuvos žinios“
Spidometras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.  / Spidometras
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Nors maršrutinių autobusiukų vairuotojai ir įmonių savininkai prašė nebranginti jų teikiamų paslaugų, Kauno miesto savivaldybė priėmė gyventojams nepalankų sprendimą – ekonominiu sunkmečiu didinti viešojo transporto bilietų kainas.

 

„Keistas sprendimas: kauniečiams atstovauti turinti institucija, net paslaugos teikėjams prašant to nedaryti, padidina vieno svarbiausių poreikių kainas“, – taip valdininkų sprendimą komentavo Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos pirmininkas Arturas Mackevičius. Anot jo, nė viena valdžia, kuriai rūpi žmonių gerovė, nedidins jokių paslaugų kainų, jei tik to galima išvengti.

Verslininkų asociacija raštu kreipėsi į Kauno miesto merą. Dokumente buvo išsakytas prašymas nekeisti važiavimo maršrutiniais autobusiukais kainų. Tačiau politikai, priimdami sprendimą, į jį neatsižvelgė.

Keliaus kitaip

Verslininkų asociacijoje maršrutinių autobusiukų vežėjams atstovaujantis Mindaugas Stabingis teigė smulkių ir vidutinių įmonių vadovus apklausęs telefonu. Tik keletas iš jų pritarė didesnėms bilietų kainoms.

Jo nuomone, nuo sausio 1-osios 0,5 lito pabranginus maršrutinių taksi bilietus, nemažai keleivių rinksis važiavimą troleibusu, autobusu arba nuosavu automobiliu.

„Nuolatinis bilietas važiuoti troleibusu ir autobusu kainuoja 70 litų. Sumažėjus degalų kainoms, daugumai bus patogiau važinėti nuosavu automobiliu“, – įsitikinęs M.Stabingis.

Kauniečiui, vykstančiam į darbą ir namo maršrutiniu autobusiuku, prireiks 5 litų. Už šią sumą žmogus galės nusipirkti 1,5-2 litrus degalų savo automobiliui.

M.Stabingio nuomone, tai, kad neatsižvelgiama į smulkiųjų verslininkų prašymus, galima įvardyti kaip norą juos sužlugdyti: „Savivaldybė gina tik savų transporto įmonių interesus.“

A.Mackevičius suabejojo, ar troleibusų ir autobusų parkai, atpigus degalams ir pradėjus mažėti darbuotojų atlyginimams, turi pagrindo trečdaliu didinti talonėlių kainas. Neatmetama galimybė, kad miestui priklausančių bendrovių sąnaudos didėja, nes jos vadovai įdarbina sau parankius asmenis, kurie gauna nemenkus atlygius.

Maži laimėjimai

Kauno miesto savivaldybė, kasmet transporto paslaugoms kompensuoti išleidžianti šimtus tūkstančių litų, padidinusi bilietų kainą greičiausiai nieko nelaimės. „Sumažės keleivių, bankrutuos dalis vežėjų, pilsime mažiau degalų, mokėsime mažiau mokesčių, atsiras daugiau bedarbių. Kam nuo to geriau?“ – retoriškai klausė M.Stabingis.

Prieš metus padidinus maršrutinių autobusiukų paslaugų kainas nuo 1,5 iki 2 litų, apie 20 proc. sumažėjo keleivių ir veiklą nutraukė apie 20 proc. smulkiųjų verslininkų.

Motyvai netvirti

Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Pauliaus Kero aiškinimai, kodėl nuspręsta padidinti visuomeninio transporto paslaugų kainas, netvirti.

Jis sakė, kad savivaldybė gavo raštus tik iš norinčių kelti paslaugų tarifus įmonių. P.Keras nebuvo linkęs sureikšminti Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacijos rašto, nes jį parašė ne patys vežėjai, o jų atstovai.

P.Kero tvirtinimu, apskaičiuota, kad vidutiniškai Kaune pervežti vieną keleivį kainuoja 2,10 lito. Anot valdininko, nelogiška, kad maršrutiniais autobusiukais keleiviai vežami pigiau nei už savikainą, t. y. už 2 litus. Paklaustas, iš kur gavo tokių duomenų, Transporto skyriaus vedėjas sakė: „Iš pačių įmonių.“

Vardydamas tarifus kelti privertusias aplinkybes P.Keras minėjo ir ketinamą didinti PVM mokestį.

Nesiūlo branginti

P.Keras LŽ įvardijo ir kelias įmones, kurios neva prašė branginti vežimo paslaugas. Tačiau telefonu tų įmonių vadovai tvirtino priešingai. „Mes nepritarėme branginimui, bet susimąstyti privertė norimas pakeisti PVM tarifas. Tiesą pasakius, kol tai neįvyko, reikėjo nieko nekeisti“, – sakė „Girobuso“ savininkas ir Kauno maršrutinių taksi įmonių asociacijos pirmininkas Gintaras Girkantas.

Dešimt stambesnių vežėjų vienijančios organizacijos vadovas teigė, kad maršrutinių autobusiukų savininkai yra pasiskirstę į kelias stovyklas. Tų, kurie prašo didinti tarifus, yra mažuma.

Įmonės „Geltonas žaibas“ direktorė Skirmantė Jurevičienė sakė, kad kol kas vežėjai dirba nenuostolingai, todėl savivaldybei didinti jų paslaugų įkainių tikrai nevertėjo: Blogiausia, kad į mūsų prašymus nekelti kainų visiškai neatsižvelgta.“

Anot jos, vežėjai turės išlaidų, nes iki Naujųjų metų privalės pakeisti esamus bilietus naujais. Be to, Kauno rajone visuomeninio transporto bilietų kainos nepakito, o kai kurie rajono maršrutai driekiasi per miestą. „Vadinasi, konkuruosime ne tik su troleibusais ir autobusais, bet ir su Kauno rajono maršrutinių autobusiukų įmonėmis“, – teigė S.Jurevičienė.

Įmonės savininkas, pats dirbantis vairuotoju Juozas Tumelis sakė, kad kasdien girdi kauniečių priekaištus dėl nuolat brangstančių paslaugų. „Žmonės pasipiktinę, jų nuotaikos tikrai blogos“, – sakė J.Tumelis.

Pasak jo, vykstantieji į darbą maršrutiniais autobusiukais nuo Naujųjų metų kasdien išleis po vieną litą daugiau nei dabar. „Už šią sumą žmogus galėtų nusipirkti pusę kepaliuko duonos...“, – aiškino vairuotojas.

J.Tumelio nuomone, branginti bilietų nebuvo jokio reikalo. Juo labiau kad vežėjams uždarbio tikrai užteko: „Kasdien bendraujame su keleiviais. Nenorime pralobti, tik užsidirbti gyvenimui“.

 

Miestas / Kaunas : Publikuota:

Naujausi komentarai

Atas  IP: 87.247.99.182 Netinkamas komentaras

Paprastam žmogui paskutines kelnes numauti lengviausia. Kuras pinga o jie biletus brangina. Sau algas reikia pasikelti paprastu žmonniu saskaita. Gobšumui ribu nera.

uz keliavima automobiliu2  IP: Netinkamas komentaras

ir didesnius kamščius!

uz keliavima automobiliu  IP: Netinkamas komentaras

Jau ir dabar nusipirkus ekonomišką automobilį galima važinėtis su juo už tą pačią kainą kaip ir mikriuku, arba važiuojant viešuoju transportu su persėdimu. Jau nėra ką kalbėti apie tarpmiestines keliones.

donis  IP: Netinkamas komentaras

taigi savivaldybe masto jei vazines autobusais ir troleibusais bus geriau jai nes tos imones priklauso savivaldybei, isstumia smulkius verslininkus stai kur cia esme

mazas  IP: Netinkamas komentaras

nesamone , reik i seima skustis , taip ir bus , kam man moket 5lt uz mikriuka ,jei as nusipirkes masina silciau ir pigiau nuvaziuosiu i darba ir grysiu namo

Skaityti visus komentarus (5)

Tavo komentaras

"keiksmažodžiai" =
Sulaikyta grupė asmenų, kurie grobė automobilius  

Sulaikyta grupė asmenų, kurie grobė automobilius

Skaitykite daugiau... 1

Per avariją Kaune sudaužytas Seimo nario Arimanto Dumčiaus visureigis „Toyota“ 

Per avariją Kaune sudaužytas Seimo nario Arimanto Dumčiaus visureigis „Toyota“

Skaitykite daugiau...

Prie Kauno miesto savivaldybės planuojama įrengti elektromobilių įkrovos stotelę 

Prie Kauno miesto savivaldybės planuojama įrengti elektromobilių įkrovos stotelę

Skaitykite daugiau...

Telefoninis sukčius apsimetė FNTT pareigūnu 

Telefoninis sukčius apsimetė FNTT pareigūnu

Skaitykite daugiau... 2

Kauno kamerinis teatras vienu metu paminės tris jubiliejus 

Kauno kamerinis teatras vienu metu paminės tris jubiliejus

Skaitykite daugiau...

Koncerno „Gazprom“ viceprezidentas Aleksandras Medvedevas: Kauno termofikacijos elektrinės padėtis yra labai sunki

Koncerno „Gazprom“ viceprezidentas ir antrinės bendrovės „Gazprom-Export“ generalinis direktorius Aleksandras Medvedevas pripažįsta, kad Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) padėtis yra labai sunki...

Kauno „Žalgirio“ treneris Aleksandras Trifunovičius: Esame pajėgūs įveikti „Barcelona“ 

Kauno „Žalgirio“ treneris Aleksandras Trifunovičius: Esame pajėgūs įveikti „Barcelona“

Skaitykite daugiau... 6

Sonny Weemsas: jei iškrisime iš Eurolygos, greičiausiai paliksiu „Žalgirį“ ir grįšiu į NBA 

Sonny Weemsas: jei iškrisime iš Eurolygos, greičiausiai paliksiu „Žalgirį“ ir grįšiu į NBA

Skaitykite daugiau... 32

Sensacija! Baltijos moterų krepšinio lygoje „Lemminkainen“ nugalėjo „Viči-Aistes“ 

Sensacija! Baltijos moterų krepšinio lygoje „Lemminkainen“ nugalėjo „Viči-Aistes“

Skaitykite daugiau... 4

Garsiausioms Kauno sporto komandoms – lėta mirtis? 

Garsiausioms Kauno sporto komandoms – lėta mirtis?

Skaitykite daugiau... 24

„Žalgirio“ direktorius Jonas Stadalninkas apie galinčią sumažėti miesto paramą: tektų silpninti komandos sudėtį 

„Žalgirio“ direktorius Jonas Stadalninkas apie galinčią sumažėti miesto paramą: tektų silpninti komandos sudėtį

Skaitykite daugiau... 20

„Rammstein“ koncerte šėlusi Mia: „Su tokia muzika užaugau!“ 

„Rammstein“ koncerte šėlusi Mia: „Su tokia muzika užaugau!“

Skaitykite daugiau... 41

Kauno savivaldybė miestą reprezentuojantiems sporto klubams šiemet žada kuklesnę paramą 

Kauno savivaldybė miestą reprezentuojantiems sporto klubams šiemet žada kuklesnę paramą

Skaitykite daugiau...

Už 30 tūkst. litų kyšio paėmimą nuteistam eksprokurorui Erikui Vaitekūnui bausmės vykdymas atidedamas 

Už 30 tūkst. litų kyšio paėmimą nuteistam eksprokurorui Erikui Vaitekūnui bausmės vykdymas atidedamas

Skaitykite daugiau... 8

Kaune bus steigiamas inovacijų verslumo centras 

Kaune bus steigiamas inovacijų verslumo centras

Skaitykite daugiau...

Vladimiras Romanovas: „Aš FBK „Kaunas“ likimo valiai nepalikau, tiesiog nusprendžiau klubo nebefinansuoti“

Skaitykite daugiau... 18

Festivalyje „MountainRock“ – Latvijos rokerių „Soundarcade“ energijos ir liūdesio pasakojimai 

Festivalyje „MountainRock“ – Latvijos rokerių „Soundarcade“ energijos ir liūdesio pasakojimai

Skaitykite daugiau... 1

„VDU: Daugiau nei specialybė“ kviečia į Kauno lofte „Gargaras" vyksiantį vakarėlį „AUDIoTeORIJA“  

„VDU: Daugiau nei specialybė“ kviečia į Kauno lofte „Gargaras" vyksiantį vakarėlį „AUDIoTeORIJA“

Skaitykite daugiau...

Dėl speigo šalo vandentiekis ir nuotekų tinklai 

Dėl speigo šalo vandentiekis ir nuotekų tinklai

Skaitykite daugiau... 2

„Rammstein“ jau atvyko į Kauną 

„Rammstein“ jau atvyko į Kauną

Skaitykite daugiau... 35

Kaune siūloma elektromobilių įkrovimo stoteles naudoti ir akumuliatorių įkrovimui 

Kaune siūloma elektromobilių įkrovimo stoteles naudoti ir akumuliatorių įkrovimui

Skaitykite daugiau... 8

Kauno centre rasta sušalusi moteris 

Kauno centre rasta sušalusi moteris

Skaitykite daugiau... 6

Bebras gelbėtojams nedėkojo 

Bebras gelbėtojams nedėkojo

Skaitykite daugiau... 42

Vaistariškių kaimo gyventojas mušė sugyventinę į veidą ir grasino peiliu 

Vaistariškių kaimo gyventojas mušė sugyventinę į veidą ir grasino peiliu

Skaitykite daugiau...

Kauniečiams nuo trečiadienio bus nemokamai dalijamas smėlio-druskos mišinys 

Kauniečiams nuo trečiadienio bus nemokamai dalijamas smėlio-druskos mišinys

Skaitykite daugiau... 18

„Chorų karuose“ geriausiai pasirodė Kauno božolė choras, silpniausiai – Stano ir Panevėžio pataisos namų choras 

„Chorų karuose“ geriausiai pasirodė Kauno božolė choras

Skaitykite daugiau... 28

Lietuvos badmintono čempionate – tauragiškių Akvilės Stapušaitytės ir Povilo Bartušio triumfas 

Lietuvos badmintono čempionatas sporto halėje

Skaitykite daugiau...

Fantastiškas spurtas mačo pabaigoje leido „Žalgiriui“ laimėti uostamiestyje 

Fantastiškas spurtas mačo pabaigoje leido „Žalgiriui“ laimėti uostamiestyje

Skaitykite daugiau... 23

Metų tolerancijos žmogus – dramaturgė Daiva Čepauskaitė 

Metų tolerancijos žmogus – dramaturgė Daiva Čepauskaitė

Skaitykite daugiau...

Kauno geležinkelio tunelyje buvo užstrigęs greitasis traukinys 

Geležinkelio tunelyje buvo užstrigęs greitasis traukinys

Skaitykite daugiau... 36

Šaltis Kaune sustabdė A.Juozapavičiaus prospekto remontą 

Šaltis sustabdė A.Juozapavičiaus prospekto remontą

Skaitykite daugiau... 4

Į Kauną „Rammstein“ atvyksta su 24 vilkikais, prigrūstais pirotechnikos, garso ir šviesos įrangos 

Į Kauną „Rammstein“ atvyksta su 24 vilkikais, prigrūstais pirotechnikos, garso ir šviesos įrangos

Skaitykite daugiau... 14

Kaune neprasilenkė visureigis „Lexus RX400H“ ir „VW Golf“ 

Neprasilenkė visureigis „Lexus RX400H“ ir „VW Golf“

Skaitykite daugiau... 34

Kauno valdininkai ir komunalininkai susigriebė ruoštis žiemai 

Valdininkai ir komunalininkai tik dabar susigriebė ruoštis žiemai

Skaitykite daugiau... 11

Paieška

2012-02-08 15:35Krepšinis

 

Barselonos „FC Barcelona“ krepšininkai atvyko į Kauną

2012-02-07 22:35Augintiniai

 

Perpildyti Kauno gyvūnų globos namai

2012-02-07 20:06Krepšinis

 

„Žalgiriečių“ treniruotė prieš Eurolygos dvikovą su Barselonos „FC Barcelona“

2012-02-07 13:15Augintiniai

 

Žiemoti Kaune likusiems paukščiams reikia žmonių pagalbos

2012-02-06 22:33Muzika

 

„Rammstein“ koncertas Kaune

2012-02-05 17:54Kaunas

 

Kaunas atšiaurios žiemos sekmadienį

2012-02-05 14:33Sportas

 

Kauno sporto halėje – jubiliejinis 50-asis badmintono čempionatas

Kauno miesto Savivaldybė

Dienos horoskopai

 
Avinas
(03.21-04.20)
 
Jautis
(04.21-05.22)
 
Dvyniai
(05.23-06.21)
 
Vėžys
(06.22-07.22)
 
Liūtas
(07.23-08.22)
 
Mergelė
(08.23-09.22)
 
Svarstyklės
(09.23-10.22)
 
Skorpionas
(10.23-11.22)
 
Šaulys
(11.23-12.21)
 
Ožiaragis
(12.22-01.20)
 
Vandenis
(01.21-02.19)
 
Žuvys
(02.20-03.20)