Australija – JAV 85:116

Trečiosiose olimpinio krepšinio turnyro rungtynėse intrigos nebuvo, nors Australijos rinktinė kovojo iš visų jėgų.
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nežada intrigos ir lažybų bendrovės, kurios už amerikiečių pergalę šiose rungtynėse tegali pasiūlyti tik minimalius koeficientus – 1:1.01.

Australų šansai – 1:15 – patys mažiausi iš visų ketvirtfinalio dalyvių.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė amerikietis Carmelo Anthony. Šanso bent kartą pirmauti australai neišnaudojo. Pirmojo kėlinuko scenarijus buvo maždaug toks, kokį galima buvo įsivaizduot iš anksto. JAV rinktinė palaipsniui didino persvarą, australai taškais atsakydavo kas antrą ataką.

Tik kėlinuko viduryje Australija po C.Anstey ir G.Barlow metimų priartėjo iki trijų taškų – 12:15, 14:17, 17:20. Dar keletą atakų australai apsigynė ir turėjo galimybių pasivyti varžovus, tačiau krepšys buvo tarsi užrištas. Rezulatas tapo lygus likus mkinutei iki kėlinuko pabaigos – 21:21. C.Anthony atsakė tritaškiu. Paskutinę kėlinio sekundę pataikė P.Millsas – 24:25.

Antajame kėlinuke NBA žvaigždės kiek truktelėjo į priekį po L.Jameso ir K.Bryanto dėjimų iš viršaus – 30:37. Dar po minutės – 32:41 ir JAV krepšininkai vėl atitrūko. Australai nepasidavė – D.Andersonas vėl sušvelnino skirtumą iki 36:41. Po dar vieno K.Bryanto metimo su bauda – 38:47.

Po pergalės prieš Lietuvą australai pajuto savo žaidimą, matėsi, kad kovoti su amerikiečiais jiems ne darbas, o malonumas. Tik fantastiškas D.Williamso tritaškis su kėlinio sirena leido amerikiečiams įgyti kiek labiau apčiuopiamą persvarą 43:55.

Pirmosiomis trečiojo kėlinio minutėmis C.Anthony, J.Kiddas ir K.Bryantas pelno keturiolika taškų be atsako – 43:69 ir australų laivas pradeda skęsti. Po C.Bosho ir D.Wade metimų skirtumas ima atrėti prie 30 taškų ribos – 52:80. Jis pasiekiamas sužaidus aštuonias minutės trečiame kėlinuke. Galutinis rezultatas po trijų kėlinukų 61:89.

Ketvirtasis kėlinukas tebuvo formalumas – galutinis rezultatas 85:116.

JAV pateko į pusfinalį ir laukia savo varžovų.

Kas jais taps, paaiškės paskutinėse dienos rungtynėse tarp Argentinos ir Graikijos ekipų.