Butautas pažadėjo bronzą

Lietuvos rinktinė po dramatiškos ir atkaklios kovos 86:91 pralaimėjo olimpinio krepšinio turnyro pusfinalį Ispanijai ir penktose olimpinėse žaidynėse iš eilės kovos dėl bronzos medalių.
Pekine džiaugėsi ispanai – kaip bus šį kartą?
Pekine džiaugėsi ispanai – kaip bus šį kartą? / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rungtynes pradėjo tokie starto penketai:

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Ramūnas Šiškauskas, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

Ispanija: Pau Gasolis, Rudy Fernandezas, Carlosas Jimenezas, Raulis Lopezas, Jorge Garbajosa.

Ispanų treneris Aito Garcia turėjo verstis be pagrindinio komandos įžaidėjo Jose Manuelio Calderono, kuris ketvirtfinalyje pasitempė kojos raumenį ir padėti komandai negalėjo.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė R.Fernandezas. Matėsi, jog komandos labai jaudinasi, tad pirmosiomis rungtynių minutėmis labai dažnai klydo. Š.Jasikevičius baudų metimais išlygino rezultatą 4:4. Tada ispanai pirmą kartą pabandė spurtuoti, pelnydami penkis taškus iš eilės – 4:9. Kurį laiką toks skirtumas ir laikėsi – 8:13, tačiau lietuviai atsigavo ir po pirmųjų L.Kleizos taškų pirmą kartą išsiveržė į priekį 17:15. Kėlinuko pabaigą šiek tiek tiklsiau žaidė Ispanijos ekipa – 19:21 prieš pirmąją dviejų minučių pertraukėlę.

Antrasis kėlinukas prasidėjo dar vienu priešininkų spurtu iki 20:28. Š.Jasikevičius ir S.Jasaitis į tai atsakė penkiais taškais. O po Brolio tritaškio jau 34:32. Dvi tolimas „bombas“ iš eilės įsmeigė S.Jasaitis ir Lietuvos krepšinio sirgalių širdys ėmė kilti į padangę – 42:36. Tik keli abejotini arbitrų švilpukai leido ispanams kiek lengviau atsikvėpus eiti į rūbinę didžiajai pertraukai – 42:40.

Po ilgosios pertraukos ilgą laiką rezultatas buvo beveik lygus, tačiau nežymiai dažniau pirmavo lietuviai: 45:42, 49:46, 53:50. Pažymėtinas R.Javtoko taiklumas metant baudos metimus, kuriuos jis pataikė net šešis iš eilės. Dar porą tritaškių pateikė S.Jasaitis, vieną Brolis ir iki paskutinės pertraukėlės Lietuvos rinktinė susikrovė trapią, tačiau vis dėlto persvarą – 66:62.

Ketvirtame kėlinuke dar vienas ispanų mini spurtas išlygino rezultatą – 69:69. Penktą kartą, besivaikydamas P.Gasolį prasižengė M.Petravičius, o jį pakeitęs L.Kleiza gavo antrą nesportinę pražangą. Rungtynes jis turėjo baigti rūbinėje. Šviesos spindulėliu suspindėjo dar vienas Brolio tritaškis – 74:73. Ispanai atsakė itin žiauriai – 8:0. Penktą pražangą gavo ir K.Lavrinovičius.

Lietuviai bandė gelbėtis tritaškiais ir kelis kartus sumažino skirtumą iki 3-4 taškų. Tačiau lemiamu momentu itin šaltakraujiškai baudas metė ispanų veteranas C.Jimenezas (7/7 baudos metimai). Deja... tačiau penktą kartą iš eilės olimpinėse žaidynėse Lietuvos komanda kovos tik dėl bronzos apdovanojimų.

Rezultatyviausi žaidėjai.

Lietuva: Š.Jasikevičius (6 rezultatyvūs perdavimai) ir S.Jasaitis (5/10 tritaškių ) po 19 , R.Javtokas (7/10 baudų) 15, K.Lavrinovičius 13, R.Kaukėnas 11.

Ispanija: P.Gasolis 19, R.Fernandezas 18, F.Reyesas 13, C.Jimenezas 11.

Iš karto po rungtynių Lietuvos rinktinės strategas Ramūnas Butautas, paklaustas apie antrąją nesportinę pražangą Linui Kleizai, sakė, jog jis yra treneris ir teisėjų darbo nekomentuos. Jis gali komentuoti tik savo auklėtinio žaidimą, kuris šiandien buvo prastas. O apie galimybes lemiamoje dvikovoje dėl medalių strategas sakė, jog jis turi visą naktį pasiruošti šioms rungtynėms ir tvirtai pažadėjo, kad bronzos medalius laimės.

Sekmadienį rungtynėse dėl trečios vietos Lietuva žais su Argentinos – JAV dvikovos pralaimėtoju. Rungtynių pradžia – 7 valandą ryto Lietuvos laiku.