Lietuva–Kroatija 86:73

Nerpiklausomai nuo paskutiniųjų rungtynių su Australija baigties, lietuviai užsitikrino pirmąją vietą grupėje.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr.
Temos: 1 Kroatija

Rungtynes komandos pradėjo tokių sudėčių:

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Ramūnas Šiškauskas, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

Kroatija: Roko-Leni Ukičius, Davoras Kusas, Marko Tomas, Marko Baničius, Stanko Baračas. Nežaidė traumuotas Marko Popovičius.

Į pirmają rezultatyvią kroatų ataką taikliai atsakė Ramūnas Šiškauskas – 2:2. Toliau lietuviai pateko į duobę ir taškus rinko vien varžovai – 2:8. Šiek tiek ramybės ir sustyguoto žaidimo mūsų rinktinės gretose atsirado, aištelėje pasirodžius Linui Kleizai – 6:12, 8:15. Kėlinuko pabaigoje kiek tiksliau sužaidė lietuviai ir sušvelnino skirtumą iki 13:15. Vienu metu kroatai pagal atkovotus kamuolius pirmavo net 7:0.

Antrajame kėlinuke žaidimo braižas nesikeitė, rungtynių tempą diktavo kroatai. Jie po truputėlį tolo – 15:21, 22:31. Labai sėkmingai į žaidimą isijungė Mindaugas Lukauskisir tik paskutinėmis kėlinuko minutėmis lietuviai sumažino varžovų pranašumą iki trijų taškų 42:45.

Trečiame kėlinuke išmušė Mindaugo Lukauskio žvaigždžių valanda. Po jo ir Marijono Petravičiaus rezultatyvių atakų lietuviai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 52:51. Po dar vieno M.Lukauskio metimo persvara buvo jau trys taškai 57:54. Mindaugo sąskaitoje tuo metu buvo 20 taškų. Tačiau Kroatijos krepšininkai atsitiesė ir kėlinuko pabaiga priklausė jiems. Paskutinio kėlinuko pradžioje jie vėl priekyje 59:62.

Ketvirtasis kėlinukas tapo pavyzdinis lietuviams. Fantastiškai sužaidė Linas Kleiza – keturi jo tritaškiai, nerealus Ramūno Šiškausko tolimas metimas, nematant krepšio, Roberto Javtoko dėjimai palaidojo bet kokias kroatų viltis šiose rungtynėse. Skirtumas lietuvių naudai vis didėjo 69:62, 74:63, 81:67. Finalinė sirena paskelbė ketvirtąją iš eilės Lietuvos krepšininkų pergalę 86:73.

Ši pergalė garantavo lietuviams pirmą vietą grupėje ir sąlyginai lengvesnį priešininką ketvirtfinalyje. Ir dar ramų gyvenimą paskutinėse grupės rungtynėse pirmadienį prieš Australiją.

Rezultatyviausi žaidėjai: Mindaugas Lukauskis 20, Linas Kleiza 18, SImas Jasaitis 12, Šarūnas Jasikevičius 9 (6 rezultatyvūs perdavimai);

Roko-Leni Ukičius 13, Zoranas Planiničius 11, Marko Baničius 10.