Reto grožio finalas: Ispanija – JAV 107:118

Olimpinio krepšinio turnyro finale žaidė JAV ir Ispanijos rinktinės. Reto grožio ir įtampos rezultatyviose rungtynėse triumfavo JAV rinktinė, kuri po ketverių metų pertaukos susigražino olimpinių čempionų titulą.
JAV – Ispanija
JAV – Ispanija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Starto penketai:

Ispanija: P.Gasol, J.C. Navaro, R.Rubio, F.Reyes, C.Jimenez;

JAV: C.Paul, J.Kidd, D.Wade, K.Bryant, C.Anthony.

Ispanijos rinktinė rungtynes pradėjo labai užtinkrintai ir pirmajame kėlinuke niekuo nenusileido žvaigždžių komandai. Po R.Rubio metimo kėlinuko viduryje jie pirmavo 15:11. JAV rinktinės treneris labai greitai buvo priverstas keisti žaidėjus ir stiprinti pozicijas po krepšiu, mat amerikiečiai sunkiai tvarkėsi su P.Gasoliu.

Likus trims minutėms iki kėlinuko pabaigos rezultatas lygus 22:22. Amerikiečių žaidimas pagerėjo tik tada, kai visas jų starto penktetas buvo pakeistas. T.Princeas, C.Boshas ir D.Wadeas kėlinuko pabaigaigoje žaidė itin galingai. 38:31 po pirmo kėlinuko.

Antrajame kėlinuke JAV rinktinė padidino skirtumą iki dviženklio ir iki kėlinio vidurio jį išlaikė – 38:48, 42:52. Ispanai vėl sumažino skirtumą iki 52:58, tačiau JAV snaiperiai vėl truktelėjo savo ekipą į priekį. Iš toli pataikė L.Jamesas ir skirtumas padidėjo iki 52:64. R.Fernandezas pataiko iš toli „per rankas“ ir skirtumas vėl vienaženklis – 59:68. Iki šio momento pataikę net 8 tritaškius iš 11, amerikiečiai pradėjo nebepataikyti. Po antro kėlinuko 61:69. Labai rezultatyvūs du pirmi ketvirčiai.

Ir po ilgosios pertraukos ispanai visą laiką mynė amerikiečiams ant kulnų. Po dviejų firminių J.C Navarro „balionėlių“ skirtumas sumažėjo iki 71:75. Kėlinio pabaigoje JAV krepšininkai vėl padidino skirtumą iki dviženklio. Paskutinę kėlinio sekundę ispanai vėl skirtumą padarė vienaženkliu – 82:91.

Paskutinį kėlinuką ispanai pradėjo fantastiškai ir skirtumas tapo minimalus – 89:91. D.Williamasas vėl „trukteli“ savo komandą į priekį 89:96. Amerikiečiams pirmaujant 104:99 tritaškį su bauda pataikė K.Bryantas. Kartu tai buvo penktoji pražanga vienam ispanų lyderių R.Fernandezui. Ispanai kovojo iki paskutinių sekundžių, tačiau amerikiečiai žaidė labai užtikrintai ir apgalvotai. Galutinis rungtynių rezultatas 107:118.