Istoriniai automobiliai ir „Dzintara Volga“ spjaudė ugnimi ir taškė balas

„Omnitel 1000 km lenktynių“ penktadienio programą užbaigė jau antrus metui paeiliui surengtos istorinių automobilių ir Palangoje debiutavusios, itin populiarios Latvijoje „Dzintara Volga“ lenktynės, kuriose dalyvavo devyni kaimyninės Latvijos tokių automobilių entuziastai.
Lenktynių akimirka
Lenktynių akimirka / Valdo Čičinsko nuotr.

Šios egzotiškos varžytuvės startavo iškart po pasibaigusių „Omnitel 1000 km lenktynių“ kvalifikacinių varžybų, tačiau gausiai šiomis dienomis lietaus merkiama Palangos trasa dar nebuvo spėjusi išdžiūti, todėl dalyviams teko gerokai pataškyti balas. O sportininkai, tarsi atsidėkodami žiūrovams už ištikimybę, juos nustebino ir didesnės grėsmės nekėlusiais ugnies liežuviais.

Teisę startuoti iš pirmosios pozicijos istorinių automobilių lenktynėse iškovojo ištikimybę „Omnitel 1000 km lenktynėms“ demonstruojantis Dave Hollandas iš Didžiosios Britanijos, tačiau po finišo ne jam buvo lemta ragauti pergalės šampaną.

Varžybas britas baigė tik tryliktas, o nugalėjo visur suspėjantis Dovilas Čiutelė, vairavęs jau simboliniu tapusį, šalies automobilių sporto gerbėjams nesunkiai atpažįstamą „Lada 2105 VFTS“ automobilį ir 12 distancijos ratų įveikęs per 21 min. 04,887 sek.

Nugalėtojui pralaimėjęs 1 min. 13,991 sekundės antrąją vietą iškovojo Tomas Jurevičius su „BMW E30 318 is“, o trečiąją vietą užėmė Paulius Giniūnas su „Mercedes Benz 190“.

Pirmuosius šešis šių varžybų prizininkus nuo nugalėtojo skyrė minutė ir kelios sekundės, o kiti devyni sportininkai atsiliko ratu ir daugiau.

Varžybų finišo dėl techninių problemų nebaigė britai Drew ir Mickas Hollandai.

Lyginant šias lenktynes su analogiškomis, vykusiomis pernai, daugelis žiūrovų tvirtino, jog šiemetinės – įdomesnės, o bene pagrindinė to priežastis – šlapia, daugiau keblumų kelianti trasa.

Tačiau sportininkams ko gero gamtos kaprizai jau pradeda įgristi.

Valdo Čičinsko nuotr./Lenktynių akimirka

Dienos pabaigtuvių desertu tapo „Dzintara Volga“ lenktynės, kurių dalyviai iš kaimyninės Latvijos varžėsi irgi 12 ratų distancijoje.

Joje triumfavo Antonas Dolgopolovas, pirmas kirtęs finišo liniją, 12 ratų nuvažiavęs per 27 min. 15,753 sek., ir pranokęs ilgai pirmavusį Aleksandrą Sorokiną, kuris turėjo tenkintis antrąja vieta. A.Sorokinas trasoje sugaišo 27 min. 25,560 sek.

Trečiąją vietą šiose lenktynėse pelnė Maris Ozolinis, nugalėtojui pralaimėjęs 1 min. 28,545 sek.