Ispanai dar kartą sutriuškino Lietuvos krepšinio rinktinę (nuotraukos)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą pasiruošimo planetos pirmenybėms Turkijoje etape. Penktadienį Madride (Ispanija) vykusiame draugiškame mače Kęstučio Kemzūros auklėtinius antrą kartą šią vasarą sutriuškino pasaulio ir Europos čempionai ispanai – 75:94.
Prieš dvi savaites lietuviai ispanams pralaimėjo 21 taško skirtumu / Tomo Tumalovičiaus/ Reporteris.com nuotr.

Sėkmingai susitikimą pradėjusių ir antrojo kėlinio pradžioje į nokdauną (31:26) ispanus pasiuntusių lietuvių žaidimas ėmė byrėti iki didžiosios pertraukos, o galutinai išsiderino trečiajame kėlinyje.

Lietuviai įklimpo į klaidų liūną, kuo netruko pasinaudoti draugiško mačo šeimininkai. Padidinę savo pranašumą iki 22 taškų (52:72) ispanai užtikrintai kontroliavo situaciją ir dar vieną pergalę pasiruošimo pasaulio čempionatui Turkijoje etape.

Rungtynių eiga

Startiniai komandų penketai

Lietuva: M.Kalnietis, M.Gecevičius, S.Jasaitis, L.Kleiza ir R.Javtokas.

Ispanija: R.Rubio, J.C.Navarro, R.Fernandezas, F.Reyesas ir M.Gasolis.

Pirmas kėlinys

Mačas prasidėjo ispanų bloku po traumos į rikiuotę sugrįžusiam Lietuvos rinktinės kapitonui R.Javtokui. M.Gasolis kitos aikštelės pusėje sumetė baudos metimus (0:2), o R.Fernandezas pridėjo du taškus su pražanga (0:5). Pirmuosius taškus lietuviams pelnė L.Kleiza (2:5), kuris netrukus pataikė dar kartą (4:5). Vienintelis taškus renkantis L.Kleiza tritaškiu išlygino rezultatą (7:7).

Galingas R.Javtoko dėjimas iš viršaus (9:10). M.Kalnietis taikliais baudos metimais pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (11:10). Lietuviai nespėja gynyboje (13:14), tačiau netrukus P.Jankūnas pataiko dvitaškį, dar vieną prideda M.Kalnietis ir pirmosios minutės pertraukėlės yra priverstas prašyti S.Scariolo (17:14). Po jos ispanai pelno 8 tašku be atsako ir šauna į priekį (17:22). Pirmąjį kėlinį ispanai laimėjo 5 taškais (19:24).

Antras kėlinys

K.Kemzūros auklėtinių gynyba toliau braškėjo (19:26), tačiau lietuvius gelbėjo puolimas (23:26). Aktyviau gintis pradėję lietuviai tęsė spurtą, kurį dėjimu iš viršaus užbaigė M.Kalnietis (31:26). Greitų atakų škvalu ispanus užpuolę lietuviai kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 12:0.

Spurtu atsakė ir ispanai, kurie vėl persvėrė rezultato svarstykles į savo pusę (33:36). Pusiausvyrą taiklu tritaškiu atsakė įspūdingai rungtyniavęs L.Kleiza, o mūsiškius į priekį vienu taikliu baudos metimu iš dviejų išvedė M.Kalnietis (37:36). Prabilo toliašaudė ispanų artilerija - po tritaškį pataikė J.C.Navarro ir F.Reyesas (37:44). Dar vienas taiklus J.C.Navarro tritaškis (41:49). Prieš didžiąją pertrauką rezultatas daugiau nepasikeitė.

Trečias kėlinys

Iš karto po pertraukos dar kartą pataikę ispanai pirmą kartą nutolo dviženklia persvara (41:51). Tuo tarpu lietuviai puldami suklydo keturis kartus iš eilės. Laimei, strigo ir ispanų puolimas. Mūsiškių taškų badą nutraukė L.Kleiza (42:51), tačiau lietuviams niekaip nesisekė stabdyti varžovų aukštaūgių (42:57). Tritaškį dar pridėjo J.C.Navarro ir ispanai įgijo net 18 taškų persvarą (42:60).

Įsismaginę ispanai ėmė rengti šou savo sirgaliams, o skirtumas šoktelėjo iki 20 taškų (48:68). Ispanai buvo nutolę dar labiau (52:74), bet kėlinį galingu dėjimu iš viršaus užbaigė R.Javtokas (54:74).

Ketvirtas kėlinys

Paskutinį kėlinį dviem taškais su varžovo pražanga pradėjo M.Kalnietis (57:74). Deja, puolime netrukus sužingsniavo R.Javtokas, o ispanai atsakė dviem dvitaškiais iš eilės (57:78). Kėliniui įpusėjus lietuvių deficitas ėmė tirpti (64:80).

Deja, ispanai greitai numalšino visus lietuvių bandymus atkurti intrigą ir užtikrintai diktavo sąlygas (70:90). Paskutinės susitikimo minutės tebuvo formalumas - draugišką mačą ispanai laimėjo rezultatu 75:94 (19:24, 22:25, 13:25, 21:20).

Statistika

Rezultatyviausi žaidėjai

Lietuva: Linas Kleiza 19, Mantas Kalnietis 13, Paulius Jankūnas 10, Martynas Gecevičius 8, Tomas Delininkaitis 5, Tadas Klimavičius, Renaldas Seibutis ir Robertas Javtokas - po 4, Jonas Mačiulis, Simas Jasaitis, Mindaugas Lukauskis ir Arvydas Eitutavičius - po 2.

Ispanija: Marcas Gasolis 18, Felipe Reyesas 13, Juanas Carlosas Navarro 13, Jorge Garbajosa 8, Jose Calderonas 7, Sergio Llullas 7.

Prieš rungtynes

Ispanai yra vieninteliai nugalėję lietuvius šiame pasiruošimo pasaulio čempionatui etape. Prieš dvi savaites Vitorijoje vykusiame susitikime pasaulio ir Europos čempionai įrodė savo pranašumą rezultatu 97:76.

Kitus šešis kontrolinius mačus laimėjusių lietuvių treneris K.Kemzūra teigė, jog šį kartą tikisi kur kas atkaklesnės kovos. „Suprantama, dabar jau yra daugiau aiškumo negu prieš pirmas rungtynes su ispanais dėl kai kurių dalykų, bet norėtume pademonstruoti gerą krepšinį ir žaisime taip, kad laimėtume.  Tačiau pergalė nebus svarbiausias tikslas, dėl kurio kažką aukotume ar rizikuotume“, - prieš susitikimą kalbėjo K.Kemzūra.

Rimtesnio pasipriešinimo iš lietuvių neslėpė laukiantis ir pasiruošimo etape kol kas neklumpančios Ispanijos strategas Sergio Scariolo. „Lietuvos rinktinė yra labai gerai sukomplektuota. Kadangi mes su lietuviais pasaulio čempionate susikausime grupės varžybose, šios rungtynės mums padės su jais dar labiau susipažinti. Tikrai gerbiame Lietuvos komandą“, – pasakojo S.Scariolo.

Po mūšio su ispanais lietuviai šeštadienį Madride susitiks su dar vienais grėsmingais varžovais – kitais pasaulio čempionato favoritais amerikiečiais.

Po šių susitikimų K.Kemzūra pažadėjo paskelbti galutinę nacionalinė komandos sudėtį.

Atsisveikinimo rungtynes mūsiškiai kaip ir planuota žais rugpjūčio 24 dieną Kauno sporto halėje. Tiesa, Lietuvos rinktinės varžovu bus ne Iranas, o Kauno „Žalgiris“.

Planetos pirmenybės Turkijoje prasidės rugpjūčio 28 dieną. Lietuviai kausis D grupėje kartu su Ispanijos, Prancūzijos, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Libano komandomis.