Lietuvos krepšininkai metė iššūkį JAV, bet mačo pabaigoje subyrėjo (nuotraukos)

Pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui Turkijoje baigianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė trečiąjį pralaimėjimą draugiškų rungtynių cikle. Šeštadienį Madride (Ispanija) Kęstučio Kemzūros auklėtiniai buvo priversti pripažinti amerikiečių pranašumą – 61:77.
Lietuviai mačo pabaigoje nebespėjo paskui amerikiečius / „Scanpix“ nuotr.

Mačo pradžioje lietuviai dominavo aikštelėje. Nors jų puolimas neblizgėjo, tačiau galinga gynyba leido susikrauti apčiuopiamą persvarą (11:3). Per pirmąsias 10 minučių K.Kemzūros auklėtiniai amerikiečiams leido įmesti vos 7 taškus (15:7).

Atsigauti po šalto dušo Mike'o Krzyzewskio treniruojamiems amerikiečiams pavyko tik antrojo kėlinio viduryje, kai pataikę kelis tritaškius jie išlygino rezultatą (25:25).

Lygų žaidimą su vienais iš pasaulio čempionato favoritų mūsiškiai išlaikė iki trečiojo kėlinio pabaigos (49:50), tačiau tada, pasinaudoję M.Kalniečio nesportine ir L.Kleizos technine pražangomis, amerikiečiai šovė į priekį (49:57, 49:65).

Staiga įgiję dviženklę persvarą amerikiečiai ją nesunkiai išlaikė iki pat mačo pabaigos. Vienu metu JAV rinktinės pranašumas siekė net 20 taškų (55:75).

Rungtynių eiga

Startinės komandų sudėtys

Lietuva: M.Kalnietis, T.Delininkaitis, J.Mačiulis, L.Kleiza ir R.Javtokas.

JAV: R.Rondo, Ch.Billupsas, A.Iguadala, K.Durantas ir T.Chyndleris

Pirmas kėlinys

Taškų sąskaitą pirmieji atidarė lietuviai - vienu taikliu baudos metimu iš dviejų tą padarė J.Mačiulis (1:0). Dvitaškį netrukus pridėjo L.Kleiza (3:0). Amerikiečiams pirmuosius taškus sužaidus dvi minutes pelnė K.Durantas (3:2). JAV ekipa netrukus turėjo puikią progą persverti rezultatą savo naudai, bet į greitą puolimą nuskubėjusį R.Rondo įspūdingu bloku sustabdė M.Kalnietis (5:2). Galingas J.Mačiulio dėjimas ir lietuviai tęsė spurtą mačo pradžioje (9:3).

Amerikiečiai toliau atrodė pasimetę ir niekaip nerado priešnuodžių gražiam K.Kemzūros auklėtinių žaidimui (13:5). Įspūdingas R.Gay'aus dėjimas pagavus kamuolį ore (13:7). Pirmąjį kėlinį lietruviai laimėjo 8 taškų skirtumu (15:7), leisdami amerikiečiams įmesti vos 7 taškus.

Antra kėlinys

Amerikiečiai suaktyvino gynybą, tačiau jų puolimas toliau strigo (17:8). Pataikymo procentu nespindėjo ir lietuviai, tačiau juos gelbėjo geležinė gynyba. Po daugybės bandymų amerikiečiai pagaliau pataikė tritaškį ir iš karto priartėjo (21:15).

Įspūdingas M.Pociaus dėjimas. Aukštai iššokęs gynėjas pagauna kamuolį po netaiklaus L.Kleizos metimo ir sugrūda jį į krepšį (23:15). Dar vienas įspūdingas lietuvių dėjimas - šį kartą jo autorius R.Javtokas (25:19). Galingu dėjimu atsakė ir K.Durantas, o amerikiečiai priartėjo (25:23). Po dar vienos sėkmingos JAV rinktinės atakos rezultatas pirmą kartą nuo mačo pradžios tapo lygus (25:25). Keturi L.Kleizos taškai iš eilės, bet pataikė ir amerikiečiai (29:28). Ilsėtis komandos išėjo Lietuvos krepšininkams pirmaujant minimalia persvara (29:28).

Trečias kėlinys

Po didžiosios pertraukos lietuviai pataiko pirmąjį tritaškį. Su pražanga tai padarė T.Delininkaitis (34:31). Amerikiečiai į tai atsakė penkiais taškais iš eilės (34:36). Prasidėjo kova taškas į tašką (40:39). R.Javtokas pelno 6 tašką iš eilės (42:39), bet amerikiečiai pataiko tritaškį, o kamuolį perėmęs A.Iguadala galingai jį sugrūda iš viršaus (42:44). Tritaškį smeigė P.Jankūnas (47:46). Krepšys atsirišo ir lietuviams, ir amerikiečiams (49:50).

Išnaudoję nesportinę M.Kalniečio ir techninę L.Kleizos pražangą amerikiečiai atitrūksta (49:54). E.Gordonas dar pridėjo ir taiklų tritaškį (49:57). M.Gecevičiui nepavyksta pataikyti su sirena ir amerikiečiai prieš lemiamą ketvirtą kėlinį susikrauna rekordinę rungtynėse 8 taškų persvarą.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dviem lietuvių pamestais kamuoliais iš eilės (49:61). Mūsiškių klaidos tęsėsi, o amerikiečiai toliau didino savo persvarą (49:65). Pirmąjį tašką lietuviai ketvirtajame kėlinyje pelnė sužaidus net 4 minutes - tai vienu taikliu baudos metimu iš dviejų padarė M.Pocius (50:65).

Tritaškį pridėjo M.Kalnietis (53:65), tačiau amerikiečiai atsakė tuo pačiu (53:70). Po susidūrimo su M.Kalniečiu į nokdauną buvo pasiųstas K.Love'as, tačiau po trumpos pauzės amerikietis tęsė rungtynes (55:70). Dar penki amerikiečių taškai iš eilės ir jų persvara pasiekia 20 taškų ribą (55:75).

Dar vienas amerikietis atsiduria ant grindų. Šį kartą žaidybinėje situacijoje R.Javtokas pirštu pataikė į akį D.Rose'ui. Susitikimą amerikiečiai laimėjo 16 taškų skirtumu - 61:77 (15:7, 14:21, 20:29, 12:20).

Statistika

Rezultatyviausi žaidėjai

Lietuva: Linas Kleiza 12, Robertas Javtokas 10, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis - po 7, Renaldas Seibutis 6, Tomas Delininkaitis 5, Paulius Jankūnas 3, Martynas Gecevičius ir Mindaugas Lukauskis - po 2, Arvydas Eitutavičius ir Martynas Andriuškevičius taškų nepelnė.

JAV: Rudy Gay'us 16, Kevinas Durantas 15, Russellas Westbrookas 12, Chauncey Billupsas 8.

Prieš susitikimą

Lietuviams šios rungtynės bus antrosios draugiškame trijų komandų turnyre Madride. Penktadienį mūsiškiai rezultatu 75:94 buvo priversti antrą kartą šią vasarą pripažinti pasaulio ir Europos čempionų ispanų pranašumą.

Per aštuonerias pasiruošimo pasaulio čempionatui Turkijoje kontrolines rungtynes K.Kemzūros auklėtiniai iškovojo 6 pergales ir patyrė 2 nesėkmes.

Tuo tarpu amerikiečiai pasiruošimo etape kol kas sužaidė tik du draugiškus susitikimus (su Kinija ir Prancūzija), tačiau abu juos laimėjo užtikrinta persvara.

Po dvikovos su JAV K.Kemzūra pažadėjo paskelbti galutinę nacionalinės Lietuvos komandos sudėtį.

Atsisveikinimo rungtynes mūsiškiai rugpjūčio 24 dieną Kauno sporto halėje žais su Kauno „Žalgirio“ klubu.

Planetos pirmenybės Turkijoje prasidės rugpjūčio 28 dieną. Lietuviai kausis D grupėje kartu su Ispanijos, Prancūzijos, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Libano komandomis.