Nieko nelėmusioje dvikovoje Lietuvos rinktinė nepagailėjo Libano krepšininkų (nuotraukos, komentarai, statistika)

Lietuvos nacionalinė komanda pratęsė pergalingą žygį pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje. Pirmąją D grupės vietą jau anksčiau užsitikrinę Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ketvirtadienį įtikinamai 84:66 įveikė Libano krepšininkus ir iškovojo penktą pergalę iš eilės. Aštuntfinalyje rugsėjo 7 dieną lietuviai susigrums su Kinijos rinktine.
Lietuvos ir Libano rinktinių dvikova
Lietuviai kovoja dėl penktos pergalės iš eilės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Savo žygį Izmire Lietuvos rinktinė baigė aukštai pakelta galva - penkios pergalės ir penkių galimų. Net drąsiausiose svajonės nedaug kas būtų laikęs tokio rezultato iš jaunos mūsų šalies nacionalinės komandos.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Renaldas Seibutis, 16 - Martynas Gecevičius (4 tritaškiai iš 11), 11 - Tomas Delininkaitis, 10 - Linas Kleiza, 9 - Tadas Klimavičius, 7 - Mantas Kalnietis, po 4 - Martynas Andriuškevičius ir Martynas Pocius, po 3 - Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis. Traumas besigydantys Simas Jasaitis ir Robertas Javtokas nežaidė.

Varžovų gretose išsiskyrė Rony Fahedas ir Jacksonas Vromanas. Jų sąskaitose atitinkamai 19 ir 15 taškų.

Prieš rungtynes

Abiem komandoms šios rungtynės nieko nelemia. Vienintelę pergalę turnyro pradžioje dvikovoje su Kanada pasiekę libaniečiai (81:71) aukščiau penktosios pozicijos pakilti nepretenduoja, o visas keturias pergales iškovojusi Lietuvos rinktinė net ir pralaimėjimo atveju išliks D grupės nugalėtoja.

Akivaizdu, kad mūsų šalies strategas Kęstutis Kemzūra patausos komandos lyderius ir traumas besigydančius krepšininkus Simą Jasaitį ir Robertą Javtoką. Čiurnos traumą besigydantis vidurio puolėjas ketvirtadienio rytinėje treniruotėje buvo tik žiūrovas.

Kaip patvirtino rinktinės atstovas spaudai Linas Kunigėlis, treneris ketina į aikštę leisti mažiau laiko žaidžiančius krepšininkus. „Tai bus gera proga ir jiems pajusti kraujo kvapą ir parodyti, ką jie gali. Manau, kad šių žaidėjų dėka mes būsime tokie pat pikti ir aršūs kaip ir iki šiol“, – sakė jis.

Specialų interviu su L.Kunigėliu apie rinktinę, jos gyvenimą Izmire ir situaciją prieš dvikovą su Libanu rasite paspaudę čia.

Rytinėje treniruotėje vyravo gera nuotaika – Mantas Kalnietis su Simu Jasaičiu varžėsi, kas pataikys į krepšį sėdėdamas ant atsarginių suolo, Pauliui Jankūnui iššūkį „vienas prieš vieną“ metė masažuotojas Aidas Buzelis. Krepšininkų treniruotę stebėjo Lietuvos ambasadorius Turkijoje Darius Pranckevičius.

1 kėlinys 2min.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo lietuviai, kurie po keturių L.Kleizos ir T.Klimavičiaus taškų šovė į priekį (8:2).

1 kėlinys 6min.

Sužaidus pusę kėlinio lietuviai dar pirmavo 6 taškų skirtumu (11:5), tačiau libaniečiai netrukus surengė kelias sėkmingas atakas be atsako ir išlygino rezultatą (11:11).

1 kėlinys 8min.

T.delininkaičio tritaškis vėl išvedė K.Kemzūros auklėtinius į priekį (14:11), bet neilgam (14:14).

1 kėlinys 10min.

Kėlinio pabaigoje M.Andriuškevičius pelnė dvitaškį (16:14), blokavo varžovo dėjimą, tačiau kamuolį sugriebęs libanietis aidint sirenai pataikė dvitaškį ir pataikė. Po pirmųjų 10 minučių – lygu (16:16).

2 kėlinys 1 min.

P.Jankūnas pelno dvitaškį, J.Vromanas padaro lygiai tą patį - 18:18.

2 kėlinys 3min.

T.Delininkaitis smeigia tritaškį, tačiau varžovams vėl pavyksta išlyginti rezultatą - 21:21.

Libano krepšininkai po dviejų taiklių baudos metimų pirmą kartą išsiveržia į priekį - 23:21. M.Gecevičius pataiko tritaškį.

2 kėlinys 4min.

Libano rinktinė prašo minutės pertraukėlės - lietuviai pirmauja 24:23.

M.Gecevičius nepataiko dvitaškio, T.Delininkaitis taiklus iš vidutinio nuotolio - 26:23.

2 kėlinys 5min.

J.Mačiulio tritaškis netaiklus, lietuviai perima kamuolį, M.Gecevičiaus tritaškis skrieja pro šalį.

Po P.Jankūno vieno taiklaus baudos metimo Lietuvos rinktinė priekyje 27:23.

2 kėlinys 6min.

Varžovai šveičia tritaškį pro šalį, kamuolį perduodami klysta ir lietuviai. Libaniečiai pelno dvitaškį iš po krepšio - 27:25.

Po minutės pertraukėlės lietuviai vėl suklysta, tačiau varžovai prasižengia puldami.

2 kėlinys 7min.

M.Gecevičius pataiko savo antrą tritaškį - 30:25.

R.Seibutis veržiasi krepšio link ir išprovokuoja pražangą. Vienas baudos metimas iš dviejų taiklus. J.Vromanas užsidirba nesportinę pražangą. L.Kleiza pataiko du baudos metimus - 33:25.

2 kėlinys 8min.

M.Gecevičius įsimėto - trečias taiklus jo baudos metimas - 36:25. J.Vromanas prasižengia puldamas.

Libano komanda surengia greitą kontrataką, kuri baigiasi taikliu dvitaškiu. T.Klimavičius prasižengia puldamas. - 36:27.

2 kėlinys 9min.

Antra iš eilės lietuvių ataka baigiasi pražanga puolime. Libano rinktinė prašo minutės pertraukėlės.

Libaniečiai pataiko du baudos metimus ir mažina skirtumą. M.Kalnietis sužingsniuoja. R.Fahedas smeigia tritaškį. Skirtumas mažėja iki 4 taškų - 36:32. Minutės pertraukėlė.

2 kėlinys 10min.

R.Seibutis išprovokuoja pražangą, tačiau pataiko tik vieną baudos metimą. Libano krepšininkai netaiklūs, K.Kemzūros auklėtiniai sėkmingai baigia paskutinę ataką.

Įpusėjus rungtynėms 39:32 pirmauja Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies komandoje rezultatyviausias M.Gecevičius - 11 taškų, o Libano ekipoje lyderis R.Fahedas - 13 taškų.

3 kėlinys 1min.

Kėlinį libaniečiai pradėjo taikliu tritaškiu. L.Kleiza atsakė rezultatyviu reidu prie krepšio link - 41:35.

3 kėlinys 2min.

M.Andriuškevičiaus metimas tikslo nepasiekė, tačiau ir varžovai nieko nenuveikė kitoje aikštės pusėje.

M.Andriuškevičius pamėgino antrą kartą ir jam pavyko. Po jo dvitaškio 43:35.

3 kėlinys 3min.

M.Gecevičius tęsia savo tolimų taiklių metimų seriją - 46:35.

3 kėlinys 4min.

Taikliu tritaškiu atsako ir J.Vromanas. Tritaškių metimų seriją pratęsia J.Mačiulis - 49:38.

Varžovai perima kamuolį ir surengia rezultatyvią greitą kontrataką - 49:40.

3 kėlinys 5min.

Libaniečių metimas iš vidutinio nuotolio taiklus, lietuviai klysta perduodami kamuolį.

3 kėlinys 6min.

Dar vienas taiklus Libano žaidėjų tritaškis verčia K.Kemzūrą prašyti minutės pertraukėlės - 49:44.

L.Keliza prasižengia puldamas. Tai tik pirmoji jo pražanga.

3 kėlinys 8min.

Užsitęsusi Lietuvos rinktinė ataka baigiasi aštriu M.Kalniečio prasiveržimu ir dviem taškais - 51:44.

M.Pocius greitoje kontratakoje įspūdingai pelno du taškus.  Varžovai pelno du taškus su pražanga. - 47:53.

R.Seibutis prideda dar du taškus, lietuviai perima kamuolį, L.Kleiza krauna kamuolį iš viršaus - 57:47.

3 kėlinys 9min.

Libaniečiai klysta, M.Kalnietis apibėga visus varžovus ir pelno du taškus su pražanga. Minutės pertraukėlė.

3 kėlinys 10min.

Po taiklaus M.Kalniečio baudos metimo - 60:47 priekyje Lietuvos rinktinė.

El Khatibas pelno du taškus iš po krepšio, M.Pocius atsako tuo pačiu - 62:49.

Abi komandos apsikeičia taikliais dvitaškiais. Po trijų kėlinių Lietuvos komanda pirmauja 64:51.

4 kėlinys 2min.

Libano komanda smeigia tritaškį ir rodo, kad kova dar nesibaigė - 64:54.

4 kėlinys 4min.

Libaniečiai sėkmingai kovoja dėl atšokusių kamuolių, išprovokuoja lietuvių pražangas. Po M.Kalniečio dvitakšio - 66:55.

4 kėlinys 5min.

R.Seibutis greitoje kontratakoje pelno du taškus su pražanga.  Po taiklaus baudos metimo - 69:55.

M.Gecevčiaus tritaškis nepasiekia tikslo, varžovai praranda kamuolį. T.Klimavičių libaniečiai stabdo prasižengdami. Šio vienas baudos metimas taiklus - 70:55.

J.Vromano vienas baudos metimas taiklus, T.Klimavičius pelno du taškus. Nelieka skolingas jam ir J.Vromanas - 72:58.

4 kėlinys 7min.

M.Gecevičius pelno du taškus. Tritaškį prideda R.Seibutis. Lietuvos rinktinės pranašumas jau 19 taškų - 77:58.

4 kėlinys 8min.

Komandos apsikeičia netaikliais metimais. Kamuolį perėmęs R.Seibutis krauna kamuolį iš viršaus - 79:58.

Varžovai pelno dvitaškį, o T.Delininkaitis smeigia tritaškį. J.Vromanas vėl taiklus iš po krepšio - 82:62.

4 kėlinys 10min.

Po krepšiu ir toliau siautėja R.Seibutis - 84:62. Arenoje skamba „Mes laimėjom“.

Varžovų veiksmai puolime padriki ir dažniausiai netaiklūs. M.Gecevičius netaiklus nuo trijų taškų linijos. J.Vromanas pataiko abu baudos metimus - 84:64.

Perima kamuolį J.Vormanas ir krauna jį iš viršaus - 84:66. PERGALĖ!!!