Pasaulio čempionato finalas be intrigos – JAV krepšininkams neprilygo ir turkai (statistika)

16-ojo pasaulio vyrų čempionato auksas vakar atiteko JAV krepšininkams. Mike'o Krzyzewskio auklėtiniai vakar finale be didesnio vargo 81:64 įrodė savo pranašumą prieš iki tol taip pat be pralaimėjimų žengusią turnyro šeimininkę Turkiją.
K.Duranto mįslė sunkiai įmenama ir turkams
K.Duranto mįslė sunkiai įmenama ir turkams. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Stipriausia planetos pirmenybių ekipa amerikiečiai tapo ketvirtą kartą per šalies istoriją. Anksčiau jiems tai buvo pavykę 1954, 1986 ir 1994 metais.

Vienintelės nė karto šiose planetos pirmenybėse iki tol nepralaimėjusios komandos lygiai pradėjo susitikimą. Pirmojo kėlinio pabaigoje 3 taškų persvarą buvo pavykę susikrauti daugiatūkstantinės sirgalių armijos palaikomiems turkams (17:14).

Amerikiečiai į tai atsakė 11 taškų iš eilės ir nutolo (17:25). Nesustabdomai rungtyniavusio Kevino Duranto vedami amerikiečiai netrukus susikrovė ir dviženklę persvarą (21:31), kurią nepaisant visų turkų pastangų išlaikė iki didžiosios pertraukos (32:42).

JAV rinktinė tempo nemažino ir trečiajame kėlinyje (32:50). Nutilusius turkų sirgalius vėl kiek pradžiugino du tritaškius pataikęs E.Arslanas (41:52), tačiau dar labiau priartėti B.Tanjevičiaus auklėtiniams nepavyko (48:61).

Lemiamame ketvirtyje amerikiečiai nesuteikė net menkiausios vilties varžovams atkurti intrigą. Padidinę savo pranašumą iki rekordinės 22 taškų ribos (52:74), jie užtikrintai kontroliavo situaciją aikštelėje iki pat mačo pabaigos ir šventė pergalę rezultatu 81:64.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kevinas Durantas (28 tšk.). 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių pridėjo Lamaras Odomas, 13 – Russelas Westbrookas.

Sidabro medalius iškovojusiems turkams daugiausia taškų surinko H.Turkoglu (16 tšk.). Kitiems krepšininkams perkopti dviženklės taškų ribos nepavyko.