Po dramatiškos kovos Ispanijos rinktinė palaužė Jono Kazlausko treniruojamus graikus (statistika, komentarai)

Pirmąją pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje ketvirtfinalio porą sudarys Serbijos ir Ispanijos rinktinės. Tai paaiškėjo po antrųjų šeštadienio rungtynių Stambulo „Enin Erdem“ arenoje, kur titulą ginantys ispanai 80:72 įveikė Jono Kazlausko treniruojamą Graikijos nacionalinę komandą.
J.C.Navarro ir N.Zisio dvikova
J.C.Navarro ir N.Zisio dvikova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Graikijos rinktinei nepavyko revanšuotis už praėjusių planetos pirmenybių (2006 metais Japonijoje) finale patirtą triuškinamą pralaimėjimą Ispanijos komandai 47:70. Tiesa, tuomet prie graikų rinktinės vairo stovėjo ne lietuvis, o graikas Panagiotis Giannakis.

Pirmoji rungtynių dalis klostėsi skirtingai – pirmasis kėlinys priklausė graikų komandai, išsiveržusiai į priekį 17:11, tačiau po truputį atsitiesę Ispanijos rinktinės žaidėjai išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai – 37:31.

Po didžiosios pertraukos J.Kazlausko auklėtiniai spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį 38:37. Netrukus Dimitrio Diamantidžio, Antonio Fotsio ir Niko Zisio taiklūs metimai padėjo susikrauti didesnį pranašumą – 51:45, tačiau neilgam. Greitomis kontratakomis Sergio Scariolo auklėtiniai prieš prasidedant paskutiniam kėliniui vėl išsiveržė į priekį 52:51.

Paskutinį ketvirtį vykusioje atkaklioje kovoje sėkmė labiau lydėjo 2006 metų pasaulio čempionus. Po kelių netaikliais metimais pasibaigusių atakų ir klaidų graikai likus žaisti 2 minutes atsiliko 57:67. J.Kazlausko auklėtiniams pavyko skirtumą sumažinti iki 4 taškų - 72:68, tačiau Ispanijos rinktinė pergalės iš rankų neišleido - padidino skirtumą ir laimėjo 80:72.

Ispanijos komandoje rezultatyviausiai žaidė Juanas Carlosas Navarro ir Rudy Fernandezas. Jie pelnė atitinkamai 22 ir 14 taškų. Graikijos ekipoje išsiskyrė Niko Zisis ir Dimitris Diamantidis. Jų sąskaitose atitinkamai po 16 taškų. Beje, D.Diamantidis paskelbė, kad baigia karjerą Graikijos nacionalinėje komandoje.