Po permainingos kovos Argentinos rinktinė įveikė brazilus ir ketvirtfinalyje žais su Lietuva (statistika)

Pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje paaiškėjo visos ketvirtfinalių poros. Lietuvos krepšininkų kitose rungtynėse laukia akistata su argentiniečiais. Tai paaiškėjo po paskutinių aštuntfinalio rungtynių antradienį, kuriose Argentinos ekipa 93:89 nugalėjo Brazilijos komandą.
Argentinos ir Brazilijos rinktinių dvikovos akimirka
Argentinos ir Brazilijos rinktinių dvikovos akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rugsėjo 8 dieną Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje pirmieji pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje jėgas išmėgins Serbijos ir Ispanijos krepšininkai (18.00 val.), o po jų dėl vietos pusfinalyje kovos turnyro šeimininkai turkai ir slovėnai (21.00 val.)

Rugsėjo 9 dieną ketvirtfinalyje žais JAV ir Rusijos rinktinė, o kitoje dvikovoje Lietuvos nacionalinė komanda susigrums su argentiniečiais.

Nuo pat pradžių Argentinos ir Brazilijos komandos pademonstravo, kad yra panašaus pajėgumo ir vertos žaisti kitame etape. Permaininga kova taškas į tašką vyko beveik visas rungtynes. Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 66:66. Tuomet brazilai mėgino spurtavo 6:0, tačiau Argentinos krepšininkai rezultatą tuoj pat išlygino – 72:72.

Paskutinio kėlinio antroje dalyje nedidelį pranašumą įgiję argentiniečiai likus žaisti 2 minutes susikrovė 6 taškų pranašumą – 85:79 ir iniciatyvos iš rankų nepaleido iki rungtynių pabaigos. Tiesa, M.Huertas likus žaisti 1,9 sek. sugebėjo tritaškiu sumažinti skirtumą iki 2 taškų – 91:89, tačiau tai brazilų neišgelbėjo. Pražanga sustabdytas Luisas Scola sumetė abu baudos metimus ir Argentina šventė pergalę.

Nugalėtojams Luisas Scola pelnė 37 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. 20 taškų pridėjo Carlosas Delfino, 15 – Hernanas Jasenas. Brazilų gretose nesustabdomas buvo Marcelo Huertas – 32 taškai. 20 taškų pridėjo Leandro Barbosa, po 10 – Marcelo Machado ir Tiago Splitteris.