Nuo Naujųjų minimali verslo liudijimo kaina – 1440 litų

BNS
 
Turgus
Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr.  / Turgus
 
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Didžiųjų miestų savivaldybės tvirtina naujus verslo liudijimo įkainius, su kuriais smulkieji verslininkai sako sutinkantys iš bėdos.

Tačiau tikisi, kad Seimas artimiausiu metu patvirtins įstatymo pataisą, pagal kurią savivaldybės turėtų daugiau laisvių diferencijuodamos įkainius ir galės juos nedelsdamos peržiūrėti, penktadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Klaipėdos savivaldybė parengė projektą, pagal kurį minimalus verslo liudijimo įkainis savivaldybės teritorijoje nuo buvusių 1392 litų kitąmet turėtų didėti iki Seimo nustatytų 1440 litų.

Pati uostamiesčio savivaldybė ketina visoms veiklos rūšims mieste nuo kitų metų taikyti tik minimalų įkainį, tad daliai verslininkų verslo liudijimai pigs, o tiems, kurie mokėjo dabar galiojančią minimalią kainą, truputį brangs.

Siūloma tiems, kurie Klaipėdos savivaldybėje perka liudijimus dirbti visoje Lietuvoje, mažinti kainas. Jei bus patvirtinta tokia tvarka, pavyzdžiui, statybinių, dailidžių ir stalių darbų liudijimas nuo 2 tūkst. litų atpigtų iki 1,6 tūkst. litų, statinių restauravimo ir konservavimo veiklai „patento“ kaina mažėtų tūkstančiu litų.

Smulkiųjų verslininkų bei prekybininkų asociacijos vadovo pavaduotojas ir Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius sako, kad asociacijos iniciatyva Seime yra įregistruota įstatymo pataisa, numatanti, kad savivaldybėms būtų panaikinta minimali dydžių riba nustatant verslo liudijimų kainas. Verslininkai tikisi, kad ši įstatymo pataisa bus priimta ir savivaldybės dar iki Naujųjų metų galės iš naujo peržiūrėti įkainius.

Panevėžio ir Kauno savivaldybės jau patvirtino visoms veiklų rūšims nepriklausomai nuo vietos minimalų 1440 litų dydį.

Šiaulių savivaldybė visų rūšių verslo liudijimus brangina 48 litais – tiek, kiek didinama minimali riba, tačiau nurodo, kad bemaž pusei verslo liudijimų turėtojų taikoma 80 proc. pajamų mokesčio nuolaida.

 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 
 

Naujausi komentarai

o  IP: 87.247.119.117 Netinkamas komentaras

gal kas jau žinot ar nutuokiat, už kiek bus parduodama Lietuva, o gal geriau sakyti perkama, kai bus visiškai nustekentas ūkis, bus bedarbystė, šešėlinė ekonomika ir nerealiai didelė skola bankams? Tikrai nesuvokiama kas vykdoma, tačiau kad tai neina nei per nago juodymą į gerą – faktas. 1. Mažina algas — mažėja mokesčių surinkimas ir bedarbystė. 2. Mažina darbo dieną — mažėja alga. 3. Pirmas punktas. Nori surinkti paskutinius pinigus iš žmonių, o tada galės karaliauti skurdžioje šalyje. Ranka numos ir visi už kruopas dirbs, kad tik pavalgytų ar išlaikytų šeimą.

ti  IP: 78.62.182.116 Netinkamas komentaras

taigi kad klesti ekonominis seselis tai normalus reiskinis su tokia vldzia,o ka valdzia daris kai suklestes seselio armija..............

oooooooooooojjj  IP: 212.117.3.130 Netinkamas komentaras

PY

šešėlis  IP: 78.63.88.64 Netinkamas komentaras

nera net abejones,kad dauguma dirbs nelegaliai.Valdzioje visiški Keiksmažodis.Uzuot skatine smulkuji versla ir mazine eiles darbo birzose neria kilpa ne tik zmonems ,bet ir sau. Keiksmažodis - jus niekad nesuringsite biudzeto.

gana  IP: 78.60.188.33 Netinkamas komentaras

Ir tai buvo brangu. Nebeapsimoka!!! Dar moketi Sodrai apie 900 lt!!! Kubiliui bu kapec!!!!

Skaityti visus komentarus (8)

Tavo komentaras

"keiksmažodžiai" =
Ekonomistas Raimondas Kuodis: LEO papokštavimas virto Visagino atominės elektrinės statybomis 

LB valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis: LEO papokštavimas virto VAE statybomis

Skaitykite daugiau... 8

Atkirčiu Rusijos dujų monopoliui turėjęs tapti „Nabucco“ dujotiekis greičiausiai dienos šviesos neišvys 

Atkirčiu Rusijos dujų monopoliui turėjęs tapti „Nabucco“ dujotiekis greičiausiai dienos šviesos neišvys

Skaitykite daugiau... 2

Kepsnių bumas verčia medžio anglies gamintojus statyti naujas gamyklas 

Kepsnių bumas verčia medžio anglies gamintojus statyti naujas gamyklas

Skaitykite daugiau... 2

Virš Nemuno norima tiesti lynų kelią 

Virš Nemuno norima tiesti lynų kelią

Skaitykite daugiau... 6

Vitas Vasiliauskas: Lietuvos bankas tiria greitųjų kreditų bendrovių veiklą, galbūt siūlys dar mažinti palūkanas 

Vitas Vasiliauskas: daugiau dokumentų dėl „Snoro“ nemokumo bus pateikta gavus Šveicarijos institucijų leidimą

Skaitykite daugiau... 1

Laisvų darbo vietų skaičius augo trečdaliu iki 10 tūkst. 

Laisvų darbo vietų skaičius augo trečdaliu iki 10 tūkst.

Skaitykite daugiau... 6

Paulas Krugmanas 

Nobelio premijos laureatas Paulas Krugmanas: „Graikija turi palikti euro zoną, o Vokietija – nustoti taupyti“

Skaitykite daugiau... 9

Nedarbo lygis Lenkijoje balandį smuko iki 12,9 proc. 

Nedarbo lygis Lenkijoje balandį smuko iki 12,9 proc.

Skaitykite daugiau...

Rusija naftos ir jos produktų eksporto muitus nuo birželio mažins 

Rusija naftos ir jos produktų eksporto muitus nuo birželio mažins

Skaitykite daugiau...

Latvijos bankai sausį–balandį uždirbo 55,3 mln. latų pelno 

Latvijos bankai sausį–balandį uždirbo 55,3 mln. latų pelno

Skaitykite daugiau...

Vokietija rengia Europos ekonomikos augimo skatinimo planą 

Vokietija rengia Europos ekonomikos augimo skatinimo planą

Skaitykite daugiau...

Dviračių verslas iš sunkmečio važiuoja lėtai 

Dviračių verslas iš sunkmečio važiuoja lėtai

Skaitykite daugiau... 1

Turizmo ekspertai: norint pritraukti turistų, reikia investuoti į infrastruktūrą 

Turizmo ekspertai: norint pritraukti turistų, reikia investuoti į infrastruktūrą

Skaitykite daugiau... 4

Naujoji Visagino atominė elektrinė turės tik vieną reaktorių 

Andrius Kubilius: „Atominės elektrinės projekto nepriklausomas vertinimas stabdytų jo įgyvendinimą“

Skaitykite daugiau... 11

„Moody's“ pablogino kai kurių Švedijos ir Norvegijos bankų reitingus 

„Moody's“ pablogino kai kurių Švedijos ir Norvegijos bankų reitingus

Skaitykite daugiau...

Registruotas nedarbas Estijoje sparčiai mažėja 

Registruotas nedarbas Estijoje sparčiai mažėja

Skaitykite daugiau... 6

Iš pirmų lūpų Twitter
Nerijus Mačiulis2012-05-25 15:01

Spartus investicijų į gamybos priemones augimas (18 proc.) rodo didėsiantį įmonių konkurencingumą ir tolimesnį nedarbo mažėjimą.

Violeta Klyviene2012-05-25 12:36

Įtampa Graikijoje tęsis ir po rinkimų http://t.co/6pG08S5T

Norėtumėte išgirsti žinomų žmonių nuomonę, bet neturite laiko skaityti ilgus rašinius? Šiame lange galėsite matyti jų pasisakymus, mintis, idėjas. Iki 140 ženklų – trumpai ir aiškiai. Be tarpininkų – iš pirmų lūpų.
Valiutų kursai Pinigai
KodasKiekisKainaPokytis
EUR13.4528 
GBP14.3064 
LVL14.9457 
NOK104.5781 
PLN107.9245 
RUB1008.6831 
USD12.7441 
Valiutų skaičiuoklė
=

Daugiau valiutų kursų

Vilibor palūkanų norma Pinigai
1 mėnesio3 mėnesių6 mėnesiųMetų
0.73%1.23%1.58%1.91%
Borjomi
Nuomonės Pinigai
 
Skaitomiausios naujienos Pinigai