Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Marių apygarda: politikos profesionalui ministrui Eligijui Masiuliui – vietos politikų iššūkis

Šiuose Seimo rinkimuose Marių vienmandatėje apygardoje, Klaipėdoje, savo kandidatūrą išsikėlęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis susilauks rimto pasipriešinimo – tiek iš patyrusių politikų, tiek iš aktyvių naujokų.
Eligijus Masiulis
Eligijus Masiulis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Prieš ketverius metus į Seimą E.Masiulis buvo išrinktas būtent Marių apygardoje. Ir šiuose rinkimuose Liberalų sąjūdžio vedlys kadidatuoja būtent šioje, gimtojoje apygardoje. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis

Susisiekimo ministro portfelį gavęs ministras bene geriausiai klaipėdiečiams matomas ministras. E.Masiulis dažnai sutinkamas Klaipėdoje, susisiekimo ministerijos reikalai dažnai veja į pajūrį. „Jo veiklą mes atidžiai stebime, juk buvęs mūsų studentas. Savo politinį kelią jis eina kryptingai, pradėjęs dar studijų metais, buvo mero Eugenijaus Gentvilo patarėjas, būdamas 23-ejų jau tapo miesto tarybos nariu. Gali būti, kad po kelerių metų jis pretenduos ir į prezidento postą, kol kas jis tam per jaunas“, - teigė Klaipėdos universiteto Politologijos katedros vedėjas dr. doc. Saulius Šiliauskas. 

E.Masiulis ištikimas liberalų krypčiai, nuo 2000-ųjų vis išrenkamas į Seimą. Tiesa, dar prieš ketverius metus jam rimtą iššūkį metė kelių užsienio universitetų absolventas Stanislovas Tomas. 

Šiais metais Marių apygardoje pretenduoja ir keli savarankiški kandidatai – Klaipėdos miesto valdininkas Gediminas Pocius, Ligita Girskienė. 

„Drąsos kelias“ šioje apygardoje iškėlė Egidijaus Rumšos kandidatūrą. „Sudėtinga vertinti, kiek šis judėjimas aktualus Klaipėdoje ir ar apskritai ši istorija vis dar jaudina žmones, kaip tai buvo pavasarį“, - teigė S.Šiliauskas.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vidmantas Plečkaitis
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vidmantas Plečkaitis

Socialdemokratai šioje apygardoje iškėlė Lilijos Petraitienės kandidatūrą. Politikė praėjusiais metais išrinkta Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nare. Politikė turi patirties parlamente – buvo Seimo nario Romualdo Bloškio, Irenos Šiaulienės padėjėja. Beje, pastaroji prieš ketverius metus buvo taip pat kandidatė į Seimą būtent Marių vienmandatėje apygardoje. 

Tiesi, nevyniojanti žodžių į vatą ir kandoka – taip galima apibūdinti miesto taryboje dirbančią L.Petraitienę.

Liberalų ir centrų sąjunga šioje apygardoje iškėlė buvusio vicemero, tarybos sekretoriaus Vidmanto Plečkaičio kandidatūrą. Nuo 2000-ųjų jis vis renkamas į miesto tarybą, tačiau iki Seimo niekada neprasibrovė. 

A.Pelakausko nuotr./Artūras Razbadauskas
A.Pelakausko nuotr./Artūras Razbadauskas

Partija „Tvarka ir teisingumas" šioje apygardoje meta rimtą kozirį – jiems atstovaus Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas, Klaipėdos jūrininkų ligoninės chirurgas, uostamiesčio tarybos narys Artūras Razbadauskas.

Politiko veikla pastaraisiais metais itin suaktyvėjo, jis vienas ryškiausių uostamiesčio „paksistų“.  A.Razbadauskas – neabejotinai rimčiausias iššūkis E.Masiuliui. 

Šioje apygardoje kandidatuoja ir dar vienas miesto tarybos narys – konservatorius Nerijus Čapas. Tėvynės sąjunga prieš ketverius metus šioje apygardoje buvo iškėlusi Agnės Bilotaitės kandidatūrą. Tačiau 14,26 proc. balsų politikei nepakako patekti į antrą turą. 

Marių apygarda ištikima E.Masiuliui

Prieš ketverius metus Marių vienmandatėje apygardoje rimčiausią iššūkį metė jaunuolis Stanislovas Tomas. Tuo metu jis buvo partijos „Tvarka ir teisingumas" narys ir pateko į antrąjį rinkimų turą. Iki tol mažai kam žinomas kandidatas, kelių užsienio aukštųjų mokyklų absolventas šioje apygardoje surinko 44,49 proc. balsų. E.Masiulis šioje apygardoje surinko 53,62 proc. balsų ir pateko į Seimą.

S.Tomas surinko daugiau balsų ir už konservatorę Agnę Bilotaitę, nepatekusią į antrą turą šioje vienmandatėje apygardoje. Šioje apygardoje Liberalų sąjūdis turi tvirtas pozicijas. Prieš ketverius metus už šią politinę partiją balsavo 17,59 proc. rinkėjų. Vėliau subyrėjusi „Tautos prisikėlimo" partija surinko 17,10 proc., trečia liko partija „Tvarka ir teisingumas" – 15,59 proc. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius