Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Viktoras Uspaskichas tvirtina dar neapsisprendęs, ar eis į Seimą

Darbo partijos lyderis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas sako dar esąs neapsisprendęs, ar eis į Seimą.
Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Taip pat jis sakė nekomentuosiantis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus žodžių, kad jie susitarę, jog V.Uspaskichas atsisakys parlamentaro mandato ir nebus naujos kadencijos Seime.

„Kreipkitės į A.Butkevičių, to, ką jis sako, aš negaliu komentuot. Aš galiu komentuot tik savo kalbą“, – BNS sakė V.Uspaskichas, klausiamas, ar buvęs toks susitarimas su A.Butkevičiumi.

Į klausimą, ar eis į Seimą, V.Uspaskichas atsakė: „Dar neturiu sprendimo“.

Taip pat jis sakė neatsakysiantis ir į klausimą, į kokias ministerijas formuojamoje Vyriausybėje pretenduoja Darbo partija. Anksčiau žurnalistams jis sakė, kad partija siektų vadovauti su ekonomika susijusioms ministerijoms.

„Aš esu stipresnis ekonomikos dalyje, mums būtų neblogai ministerijos su ekonomika susijusios“, – sakė DP lyderis. Klausiamas, ar Susisiekimo ir Žemės ūkio ministerijos partiją domina dėl kontroliuojamų Europos Sąjungos paramos srautų, V.Uspaskichas atsakė: „Ne, ne prie ko“.

LSDP lyderis A.Butkevičius sekmadienį interviu TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė, kad V.Uspaskichas atsisakys Seimo nario mandato. „Aišku, reikėtų jo (V.Uspaskicho – BNS) paklausti, ir jis turėtų tą pasakyti. Kiek aš turiu informacijos, tikrai, kad nereikėtų čia spekuliuoti ir klaidinti visuomenės – mes esame susitarę, kad jis nebus ir Seime“, – sakė socialdemokratų pirmininkas.

V.Uspaskichas prieš savaitę teigė, kad europarlamentaro mandato atsisakytų dėl ministro portfelio, tačiau esminė sąlyga esą yra galimybė įgyvendinti Darbo partijos programinės nuostatas.

Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumas ir taryba sekmadienį pritarė, kad valdančiąją koaliciją socialdemokratai formuotų su Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“, tačiau nei Vyriausybės sudėtyje, nei Seimo vadovybėje nebūtų Darbo partijos lyderių V.Uspaskicho ir Vytauto Gapšio, „kol jiems yra pareikšti kaltinimai ir neužbaigta byla“.

LSDP Seimo rinkimuose gavo daugiausiai mandatų Seime – 38 – ir ėmėsi iniciatyvos formuoti valdančiąją koaliciją, dėl kurios derasi su 29 vietas parlamente turėsiančia Darbo partija ir 11 vietų gavusia partija „Tvarka ir teisingumas“. Pirmadienio vakarą rengiamas LSDP, Darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ derybininkų susitikimas, o koalicinę sutartį, preliminariais duomenimis, planuojama pasirašyti antradienį.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kitą dieną po rinkimų susitikusi su LSDP lyderiu Algirdu Butkevičiumi pareiškė: „Vyriausybės formavime, mano nuomone, negali dalyvauti partija, kuri įtariama rinkimuose padariusi daugiausiai šiurkščių pažeidimų, įtariama dėl juodosios buhalterijos ir neskaidrios veiklos ir kurios partijos lyderiai yra kaltinamieji baudžiamojoje byloje“.

Taip pat jungtis prie koalicijos pakviesta 8 mandatus būsimajame Seime turėsianti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA). Formuojama dauguma naujame parlamente gali turėti nuo 78 balsų – be Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, iki 86, jei LLRA prisijungtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius