Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slidininkų blogas. „Žaliems“ slidininkams Slovakija – puiki vieta mokytis (nuotraukos)

Ždiar, Strachan
Skaitytojo Arūno nuotraukos. / Ždiar, Strachan
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pradedantiesiems pravartu išbandyti vos už Lenkijos sienos esančius Slovakijos kaimelius, trasų tikrai apstu, nebrangu, o Tatrų vaizdai sukuria ypatingų atostogų įspūdį. To Latvijoje nerasite.

Visi Slidininkų blogo įrašai.

Galima apsistoti artimiausiame (apie 10 km nuo Lenkijos sienos) slidinėjimo kaimelyje-miestelyje Ždiar  (kelios parduotuvės, vienas bankomatas, smagi picerija, viena kita  tradicinius patiekalus siūlanti užeiga).  Miestelis įsikūręs Bella slėnyje tarp Belianski Tatry ir Spšska Magura kalnų masyvų. Čia verta išsinuomoti įrangą,  išbandyti vietines trasas (tik lengvos), o  po kelių dienų, pramokus, pajudėti į vos už 5 kilometrų esančią  Bachledovą Doliną.

Pradėjome nuo Ždiare esančio slidinėjimo centro Strachan (veikia ir vakare). Čia  galima pakilti į 2 skirtingus aukščius – 320 m. ir 480 m. ilgio trasas. Vienkartinis pakėlimas  turėkliniu keltuvu kainuoja  1 eurą,  3-4 valandos – 8 eurai. Šalia centro nuomojamos slidės (slidžių komplekto įranga parai – 10 , snieglentės – apie 11 eurų.  Nuomojant ne prie slidinėjimo centrų galima rasti dar pigiau.)  Mokantis būrelyje vietinis instruktorius vienam – 5 eurai valandai. Trasos apačioje ir pakilus į viršų (jei nėra rūko atsiveria įspūdingas snieguotų kalnų viršūnių vaizdas) galima užkąsti, išgerti karšto vyno.

Aukštųjų Tatrų regione įsikūrusiame Ždiaras–Strednica slidinėjimo centre –7 slidinėjimo trasos

Skaitytojo Arūno nuotraukos./Ždiar, Strachan
Skaitytojo Arūno nuotraukos./Ždiar, Strachan

(veikė ne visos).  Bendras slidinėjimo trasų ilgis 2,1 km. Slidinėjama 967 – 1057 m. aukštyje.  Čia įsikūrusi vaikų ir suaugusių  slidinėjimo mokykla, yra slidinėjimo snieglentėmis  instruktorius (1,5 val. pamoka 11 eurų), tik pravartu jį užsisakyti bent iš vakaro (Darius puikiai kalba angliškai). Didžioji dalis slidinėjančių šiame centre mokosi, nes nemažai trasų skirtos pradedantiesiems, daug vaikų. Sky Passai šioje vietoje 2 valandoms kainuoja 6 eurus, 4 valandoms – 8. Vienkartinių  pakėlimų už kuriuos galima mokėti atskirai nėra.

Bachledova  –  kiek rimtesnis slidinėjimo centras. Į didžiają – 1526 m. ilgio trasą čia kelia sėdimas keltuvas.  Nors trasa žymima mėlynai (lengva), vos po kelių dienų įdirbio  trumpose traselėse pirmą sykį nuo jos leistis nebuvo drąsu. Slidinėjama 820-1180 m aukštyje virš jūros lygio. Bendras trasų ilgis 3,9 km. Čia įrengtos ir vidutinio sudėtingumo (raudonos) trasos. Yra ir  žymimų pusiau raudonai pusiau juodai (sudėtingos).  Tačiau veikė taip pat ne visos. Slidinėjimo Centras atidarytas kasdien nuo  9-16 val. Naktinio slidinėjimo trasa (labai visiems patiko) veikia nuo 18-21 val.  Automobilių stovėjimo aikštelė nemokama, veikia kavinė ir restoranas.
Kainos : http://www.skibachledova.sk/en/price/ )
Trąsos : http://www.skibachledova.sk/en/ski/


Patogu tai, kad Ždiaro centrine gatve nuolat (kas  15 min.) kursuoja vadinami „SKY bus‘ai“, kurie nemokamai nuveža/ parveža ir į  Strachano,  ir į Backledovos slidinėjimo centrus.

Na, o mintinai pramokus Bachledovos trasas galima pajudėti ir Aukštųjų Tatrų link – pvz. į 

Skaitytojo Arūno nuotraukos./Ždiar, Bachledova
Skaitytojo Arūno nuotraukos./Ždiar, Bachledova

slidinėjimo kurortą Tatranska Lomnica (20 km. nuo Ždiaro). Tik už automobilio stovėjimą papildomai jau reikės mokėti 5 eurus, SKY  pasas kainuos dienai 30 EUR. O gali būti ir taip, kad neveiks dalis gerų trasų. Todėl  pravartu iš anksto pasidomėti kiek iš jų veikia prieš planuojant ten vykti.

Sako Slovakijoje slidinėja jaunimo kompanijos, tie kurie ieško pigesnių žiemos pramogų.
Patekom būtent į šią kategoriją. Mokantis ir gaudant slidinėjimo  patirtis  nublanko  ne itin  moderni  slidinėjimo įranga ar trasų infrastruktūra.  Atsimenam tik vieną – Slovakija mus išmokė tvirtai atsistoti ant slidžių ir norim dar – slidinėt, slidinėt, slidinėt.

Atstumas: Vilnius – Ždiaras  950  km. Stojom nakvoti Krokuvoje.
Nakvynė: dvivietis kambarys jaukiame medžiotojo  pensione Ždiare – 30 EUR.


www.zdiar.sk
http://www.skibachledova.sk/

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min