Publikuota: 2010 vasario 12d. 12:43
15min.lt, BNS

Sprinteris Sakalauskas pasiekė neoficialų pasaulio rekordą (atnaujinta 13.30 val.)

Tarptautinėse uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „Botnia Games“, surengtose Suomijoje, ketvirtadienį puikiai pasirodė bėgikas Rytis Sakalauskas.
Rytis Sakalauskas
LAF nuotr. / Rytis Sakalauskas

Lietuvos sprinteris bėgdamas 60 metrų pakartojo asmeninį rekordą (6,71 sek.), užėmė antrą vietą ir nusileido tik jamaikiečiui Lerone'ui Clarkui, šįmet bėgusiam per 6,57 sekundės.

Nestandartinėje 150 m distancijoje lietuvis ne tik atsirevanšavo jamaikiečiui, kurio asmeninis 100 m rekordas yra 9,99 sekundės, bet ir pasiekė neoficialų pasaulio uždarų patalpų rekordą (15,53 sek.).

Pasak Lietuvos lengvosios atletikos federacijos svetainės internete, ankstesnis geriausias planetos rezultatas (15,62 sek.) priklausė kanadiečiui Ansonui Henry'iui ir buvo pasiektas 2006 metais.

Turnyre Suomijoje taip pat vykusias sprinto dvikovės varžybos laimėjo R.Sakalauskas.

Papildyta 13.30 val.: R.Sakalausko treneris Aleksas Stanislovaitis teigia, kad jo auklėtinis jau subrendo pagerinti šalies 60 metrų bėgimo rekordą, kuris nuo nuo 1993 metrų priklauso Kąstyčiui Klimui (6,62).

„Tik prieš dvi dienas Rytis startavo Klaipėdos čempionate, o kelionė į Suomiją buvo labai ilga – nuo Stokholmo sportininkas daugiau nei tris valandas važiavo traukiniu, nespėjo surengti vakarinės treniruotės. Rytinė pramankšta buvo surengta ne arenoje, o viešbutyje, tad rezultatas kalba apie dabartinę sportinę formą. Jamaikietį organizatoriai pakvietė būtent norėdami užfiksuoti naują pasaulio rekordą 150 metrų distancijoje, tačiau gavosi kiek kitaip. R.Sakalauskui 60 metrų nėra pati priimtiniausia rungtis, jis stipresnis antroje distancijos pusėje, tad 150 metrų bėgimas jam yra idealus. Šios distancijos pasaulio rekordas vasaros sezono metu priklauso Usainui Boltui, tačiau net tokioje kompanijoje šio pasiekimo per daug nesureikšminame. Šiuo metu pagrindinis mūsų tikslas – įvykdyti pasaulio uždarų patalpų čempionato Dohoje normatyvą (6,68). Po šio starto turime nemažai pasiūlymų startuoti tarptautinėse varžybose, tad visiškai įmanoma, jog šio tikslo sieksime ne Lietuvos čempionate, o akistatose su stipresniais varžovais – kuo greitesni konkurentai, tuo greičiau bėga ir Rytis”.

Skaityti visus komentarus 33
Komentuoti straipsnį
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Skaityti visus komentarus 33
Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga