Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 15:46
15min.lt

Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatą laimėjo Inga Janulevičiūtė

Kaune vyko Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame dalyvavo 46 čiuožėjai iš Kauno, Vilniaus, Elektrėnų, Klaipėdos ir Šiaulių. Sportininkai varžėsi suaugusių, jaunimo, jaunių ir jaunučių grupėse.
Inga Janulevičiūtė
Inga Janulevičiūtė

Lietuvos suaugusių moterų čempione tapo Inga Janulevičiūtė, savo čiuožimu nustebinusi net gerai sportininkę pažįstančius trenerius. Čiuožėja abi varžybų dienas pademonstravo nepriekaištingą čiuožimą, nepadarė nė menkiausios klaidos ir pasiekė geriausią rezultatą per visą savo karjerą. Po jos pasirodymų ašarą išspaudė visos čempionate dalyvavusios trenerės.

Inga Janulevičiūtė dar turi vilčių dalyvauti Sočio olimpiadoje, nes yra pirmoji atsarginių dalyvių sąraše.

Antrąją vietą iškovojo Aleksandra Golovkina, o trečioje vietoje liko vilnietė Beatričė Meilūnaitė. Ingą Janulevičiūtę ir Aleksandrą Golovkiną treniruoja Kauno žiemos sporto mokyklos treneris Dmitrijus Kozlovas.

Lietuvos jaunimo čempione tapo Deimantė Kizalaitė (trenerė Lilija Vanagienė), surinkusi 142,69 taško ir net 44 taškais aplenkusi antrąją vietą užėmusią Elžbietą Kropą (98,40) ir trečiosios vietos laimėtoją Dovilę Didžgalvytę (88,92).

Deimantė Kizalaitė
Deimantė Kizalaitė

Jaunimo vaikinų čempionu tapo klaipėdietis Laurynas Vonžodas (trenerė Edita Dvarionienė), o antrąją ir trečią vietas užėmė Elektrėnų sportininkai – Tadas Jakubauskas ir Edvinas Apitionokas (trenerė Ramunė Satkauskaitė).

Jaunių grupėje čempione tapo Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų Ainiai“ auklėtinė Kamilė Linauskaitė, antrąją vietą iškovojo Guostė Damulevičiūtė (abiejų sportininkių trenerė Loreta Vitkauskienė), o trečioje vietoje liko vilnietė Elzė Bojarčiukaitė (treneris D.Kozlovas). Berniukų grupės nugalėtoju tapo taip pat žiemos sporto mokyklos „Baltų Ainiai“ auklėtinis Kasparas Garšvas (trenerė Loreta Vitkauskienė).

Jaunučių A grupės nugalėtoja tapo Gabija Ganatauskaitė (trenerė Indrė Paulaitienė), o tarp berniukų pirmąją vietą užėmė klaipėdietis Aleksandras Chitrenko (trenerė Edita Dvarionienė). Mergaičių B grupėje nugalėjo Urtė Raicevičiūtė (trenerė Eglė Kliučakienė).

Šis čempionatas buvo paskutinės varžybos prieš artėjančius svarbiausius sezono startus. Sausio 12-18 dienomis Budapešte vyks Europos dailiojo čiuožimo čempionatas, į kurį išvyksta ką tik Lietuvos čempione tapusi Inga Janulevičiūtė.

Dailusis čiuožimas
Dailusis čiuožimas

Kovo 10-16 dienomis Sofijoje (Bulgarija) vyks pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus Deimantė Kizalaitė, o į suaugusių čempionatą kovo 24-30 dienomis Japonijoje vyks Inga Janulevičiūtė – vienintelė iš Lietuvos pavienio čiuožimo atstovų, surinkusi kvalifikacinius taškus trumpoje bei laisvoje programose, kurie suteikia teisę dalyvauti tokio rango varžybose.

Antrą kartą Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatų programoje buvo įtrauktas ir porinis čiuožimas.

Nugalėtojais tapo Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas (trenerės Lilija Vanagienė ir Liudmila Velikova), kurie demonstravo gražias programas, sudėtingus pakėlimus bei sinchronišką čiuožimą, nors kartu treniruojasi vos metus. Savo puikiu čiuožimu jie nustebino ne tik žiūrovus, bet ir Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) teisėjus bei techninius specialistus, dalyvavusius varžybose.

Tad netolimoje ateityje Lietuva Europos ir pasaulio čempionatuose, be šokėjų poros I.Tobias ir D.Stagniūno, turės atstovų ir poriniame čiuožime.

Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionato rezultatai:

Suaugusieji moterys

1. Inga Janulevičiūtė, Kaunas „Baltų ainiai“
2. Aleksandra Golovkina, Kaunas „Baltų ainiai“
3.Beatričė Meilūnaitė, Vilnius „Axelis“

Porinis

1. Goda Butkutė ir Nikita Ermolaevas, Kaunas „Baltų ainiai“

Jaunimas merginos

1. Deimantė Kizalaitė, Kaunas „Baltų ainiai“
2. Elžbieta Kropa, Kaunas „Baltų ainiai“
3. Dovilė Didžgalvytė, Kaunas „Baltų ainiai“

Jaunimas vaikinai

1. Laurynas Vonžodas, Klaipėda, „Speigas“
2. Tadas Jakubauskas, Elektrėnų sporto mokykla
3. Edvinas Apitionok, Elektrėnų sporto mokykla

Jauniai merginos

1. Kamilė Linauskaitė, Kaunas, „Baltų ainiai“
2. Guostė Damulevičiūtė, Kaunas „Baltų ainiai“
3. Elzė Bojarčiukaitė, Vilnius „Tvizlas“

Jauniai vaikinai

1. Kasparas Garšvas, Kaunas „Baltų ainiai“

Jaunučiai merginos A grupė

1.Gabija Ganatauskaitė, Kaunas, „Baltų ainiai“
2. Gabrielė Valentinavičiūtė, Elektrėnų sporto mokykla
3. Emilija Puzinaitė, Kaunas, „Baltų ainiai“

Jaunučiai vaikinai A grupė

1. Aleksandras Chitrenko, Klaipėda „Speigas“
2. Lukas Žukauskas, Vilnius, „Axelis“

Jaunučiai merginos B grupė

1. Urtė Raicevičiūtė, Kaunas „Baltų ainiai“
2. Smiltė Biliukaitė, Vilnius, „Tvizlas“
3. Agnė Steponavičiūtė, Elektrėnų sporto mokykla

Skaityti visus komentarus 1
Komentuoti straipsnį
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga