Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką mes žinome apie lūpų dažus?

XIX–XX amžių sandūroje tik meilės žinovės dažėsi lūpas. Dabar tai yra įprastas dalykas, kuriuo naudojasi kiekviena moteris. Šiuolaikinio makiažo paskutiniu potėpiu tapo švelniai rožiniai, ryškiai raudoni, violetiniai ir rudi bei kitų atspalvių lūpų dažai. Turbūt dažnai perkant lūpų dažus atkreipiame dėmesį tik į spalvą, o ne į tai, kokia priemonės sudėtis.
Lūpų dažai
Lūpų dažai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 2 Dažai Kosmetika

Žiūrėdama į veidrodį moteris vertina savo išvaizdą ir lūpų dažų atspalvį dažnai renkasi derindama prie plaukų spalvos, drabužių ar aksesuarų. Dažnai moterys nusivilia ir nesupranta, kodėl lūpų dažai subėga į raukšleles, susirenka lūpų kampučiuose. O taip atsitinka ne todėl, kad lūpų dažai nekokybiški, bet todėl, kad moterys dažnai pamiršta palepinti savo lūpas, nes jos yra švelnios ir jautrios, jas degina saulė ir šaltis, gairina vėjas. Lūpose nėra riebalinių ląstelių, todėl jos niekada nebus riebios, o tik normalios arba sausos. Jose taip pat nėra ir melanino, todėl jos neatsparios ultravioletinių spindulių poveikiui, kurie krenta į apatinę lūpą beveik vertikaliai. Lūpų viršutinį odos sluoksnį sudaro baltymas elendinas, pro kurį matyti kraujagyslės. Lūpų spalva priklauso nuo kraujo cirkuliacijos intensyvumo. Kadangi senstant ji sumažėja, lūpos pasidaro blyškios, pamėlynuoja. Taip atsitinka ir ilgai pabuvus šaltyje.

 Jeigu lūpas reiktų tik nuspalvinti, tai mes galėtume naudoti paprastus dažus, bet mes norime jas kartu ir pamaitinti bei padrėkinti, todėl į lūpų dažų sudėtį įeina lūpas puoselėjantys ingredientai. Gamintojai taip pat subalansuoja kietus ir skystus komponentus, kad dažai netrupėtų, gražiai ir tolygiai padengtų lūpas. Gaminant lūpų dažus dažnai sumaišoma net 30 skirtingų komponentų. Tai struktūrą palaikantys augaliniai bei sintetiniai vaškai, odą maitinantys augaliniai riebalai ir aliejai, dažomosios medžiagos, spiritas, augalų ekstraktai bei vitaminai. 

 Lūpų dažuose esantis šaltalankio aliejus padeda sausoms lūpoms atkurti lipidinį sluoksnį, didina odos elastingumą, papildo nusilpusių ląstelių resursus ir skatina jas atsinaujinti. Kakavos aliejus papildo odos riebalų trūkumą. Kokoso aliejus yra švelnus, puikus minkštiklis, o ricinos aliejus ne tik minkština, bet ir leidžia tolygiai pasiskirstyti dažiklius. Parafinas suteikia minkštumo, tvirtumo. Lecitinas naudingas šaltuoju metų laiku. Lūpoms neleidžia išsausėti ir sutrūkinėti lūpų dažuose esantys aliejai ir augaliniai ekstraktai. Kolageninės amino rūgštys padeda išsaugoti lūpų elastingumą. Ramunėlių ekstraktas atlieka gydomąjį, dezinfekuojamąjį poveikį, greitina žaizdelių gijimą. Labai svarbūs lūpų dažų komponentai – vitaminai. Vitaminas F – drėkina, vitaminas E – sulaiko laisvuosius radikalus, vitaminas A – palaiko apsaugines funkcijas, gerina elastingumą, vitaminas C – svarbus natūraliems biologiniams procesams. Taip pat labai svarbi sudedamoji lūpų dažų dalis yra ultravioletinių spindulių filtrai, kurie apsaugo lūpas nuo kenksmingų saulės spindulių.
 Taigi labai svarbu rinktis lūpų dažus ne tik pagal spalvą, bet ir pagal veikliąsias medžiagas, kurios apsaugo, maitina ir visaip puoselėja mūsų lūpas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius