Lietuvos jaunieji biologai iš Korėjos sugrįžta su pirmuoju auksu ir bronzomis

15min.lt
 
Aukso medalį Lietuvai parveža Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientas Julius Juodakis (laikantis Lietuvos vėliavą).
Organizatorių nuotr.  / Aukso medalį Lietuvai parveža Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientas Julius Juodakis (laikantis Lietuvos vėliavą).
 
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Liepos 11–18 d. Pietų Korėjos Čangvono (Changwon) mieste vykusioje 21–ojoje tarptautinėje biologijos olimpiadoje trečius metus iš eilės visi Lietuvos mokiniai pelnė apdovanojimus. Pirmąjį mūsų šalies istorijoje aukso medalį laimėjo Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientas Julius Juodakis (mokyt. Jurga Ališauskienė).

Su bronziniais apdovanojimais sugrįžta Šiaulių r. Bazilionų vidurinės mokyklos abiturientas Mantvydas Lopeta (mokyt. Edita Lopetienė), Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos dvyliktokė Eglė Povilaitytė (mokyt. Vilhelmas Petkevičius) ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos vienuoliktokė Emilija Emma (mokyt. Aldona Matiukienė). Lietuvaičiai šiame konkurse dalyvavo ketvirtąjį kartą, o šiais metais jie varžėsi su atstovais iš 60 valstybių.

Organizatorių nuotr./Tarptautinėje biologijos olimpiadoje trečius metus iš eilės visi Lietuvos mokiniai pelnė apdovanojimus.
Iš tarptautinės biologijos olimpiados Lietuvos mokiniai parsiveža garbingus apdovanojimus.

Tradiciškai tarptautinėse olimpiadose laimi Azijos bei didžiųjų valstybių atstovai. Įspūdingą rezultatą pasiekęs Julius Juodakis ir du Vokietijos atstovai buvo vieninteliai Europos atstovai, atsiimantys garbingiausius apdovanojimus. Šiam jaunuoliui tai jau ne pirmas medalis – praėjusiais metais analogiškoje olimpiadoje Japonijoje jis pelnė sidabro medalį. Tokius laimėjimus turinčiam Juliui atsivertų geriausių pasaulio universitetų durys, tačiau jis nusprendė nuo rudens į molekulinės biologijos mokslus gilintis Vilniaus universitete. Lietuvoje studijuoti nusprendė ir Mantvydas bei Eglė. Emilija, pavasarį pelniusi Lietuvai sidabro medalį Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Švedijoje, taip pat ateityje planuoja studijuoti gyvybės mokslus.

Mokiniams olimpiadoje teko išspręsti daugiau kaip 100 teorinių užduočių bei atlikti keturias praktines užduotis, kurių metu jie ne tik preparavo korėjietiškus vorus, bet ir nagrinėjo vietines augalų ir vabzdžių rūšis, tyrė pelių smegenyse perduodamus signalus. Organizatoriai užduotims buvo pasiruošę puikiai – mokiniai dirbo su naujausia įranga ir priemonėmis. Laisvalaikiu mokiniai susipažino su korėjietišku taekvondo, aplankė gražiausias budistų šventyklas, bet labiausiai akcentuoja draugišką atmosferą ir daugybę surastų draugų. Bendravimui su jais jie turėjo nemažai laiko – dėl Korėjoje vykstančių musoninių liūčių neretai buvo atsisakoma ekskursijų.

Lietuvos delegacija į Vilniaus oro uostą sugrįžta pirmadienį, liepos 19 d. 17.30 val.

 
 
 

Naujausi komentarai

Valdas Banaitis  IP: 82.135.243.128 Netinkamas komentaras

Nuostabioji mokytoja, nuostabus mokinys, o ar galima smulkiau, koks buvo uždavinys, kas jame nauja? Kur Lietuvos ir Biržiškos mokyklos pranašumo paslaptis? Gal vadovėliai geresni?

Olga  IP: 217.117.29.240 Netinkamas komentaras

Saunuoliai :)

krc  IP: 85.255.56.196 Netinkamas komentaras

nieko cia gero

XY  IP: 130.244.196.90 Netinkamas komentaras

Atsiųsta http://m.15min.lt/ m.15min.lt (15min.lt Mobili versija)
Nuostabu tai skaityti, tikrai saunuoliai! Yra jaunimo kurie Lietuvai garbe daro, o yra kurie tik geria, narkotikus vartoja ir taip dar mano, kad zmones yra ir kam nors naudingi. Jaunieji mokslo zmones - garbe, o jaunieji uzpiltasnukiai tikra Lietuvos nelaime!

Sveikinu  IP: 86.38.204.195 Netinkamas komentaras

Sveikinu! saunuoliai! dziaugiuosi del ju pasiekimu ir linkiu siekti kuo daugiau ziniu ir savo zinias igyvendinti moksle, siekiant efektyvaus gydymo, gamtos issaugojimo ir visur kur reikia ju ziniu.

Skaityti visus komentarus (7)

Tavo komentaras

"keiksmažodžiai" =