LSAS: esminiai Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimai numatomi pavasario sesijoje

15min.lt
 
LSAS prezidentas Vilius Morkūnas
LSAS nuotr.  / LSAS prezidentas Vilius Morkūnas
 
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) informuoja, kad šiandien vykusiame neeiliniame LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje dėl Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projekto nutarta LR Seimui neeilinės sesijos metu teikti šiuo metu būtiniausius įstatymo pakeitimus dėl Senato (Akademinės tarybos) funkcijų įtvirtinimo bei studentų rotacijos dažnio.

Taip pat nuspręsta, jog Senatui (Akademinei tarybai) yra suteikiamos teisės tvirtinti aukštosios mokyklos lėšų ir turto valdymo bei naudojimo tvarką, tvirtinti finansines ir veiklos ataskaitas, o studentų rezultatų peržiūrėjimas turėtų būti ne rečiau kaip vieneri metai, todėl pati aukštoji mokykla turėtų patikslinti šį laikotarpį, jei studentų studijų sutartis nenumato kitaip.

LSAS pabrėžia, kad tam, jog Įstatymo pataisų koregavimas vyktų atsakingai ir pamatuotai, buvo priimtas studentų atstovų siūlymas suburti darbo grupę iš suinteresuotų šalių atstovų: LR Seimo, LR Švietimo ir mokslo ministerijos, aukštųjų mokyklų, studentų atstovų bei konstitucinės teisės specialistų.

Šioje darbo grupėje bus svarstomi aukštųjų mokyklų valdymo ir finansavimo klausimai bei rotacijos principai, atsižvelgiant į posėdžio metu pateiktą LSAS siūlymą dėl privalomo gerai besimokančio studento sąvokos apibrėžimo, kai gerai besimokantis studentas laikomas neturintis akademinių skolų ir patenkantis į valstybės užsakymo normą pagal savo svertinį vidurkį kitų studentų atžvilgiu.

„Akcentuojame, jog būtina kreiptis į LR Konstitucinį Teismą dėl tikslaus rotacijos laikotarpio išaiškinimo ir galimybės numatyti tokį laikotarpį, kuris šiuo metu yra nuspręstas pateikti LR Seimo plenariniam posėdžiui. Tai šiuo metu aktualiausia studentams LR Mokslo ir studijų įstatymo dalis, kuri turi būti apibrėžta atsakingai bei nepažeidžiant konstitucinės doktrinos.“ – sako LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Numatoma, jog suburta darbo grupė dėl LR Mokslo ir studijų įstatymo pataisų rengimo siūlymus turėtų pateikti iki kovo pirmos dienos, tuo laikotarpiu rengiant tarpinių rezultatų pristatymus LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui bei juos galutinai svarstyti pavasario sesijoje.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga primena, kad nuo Mokslo ir studijų įstatymo patvirtinimo, LSAS nuolatos siūlė korekcijas dėl tam tikrų įstatymo aspektų tobulinimo. Vakar, sausio 17 dieną, buvo pateikti siūlymai dėl šio Įstatymo koregavimo bei įvyko susitikimas su nacionaliniu mastu studentams atstovaujančiomis kitomis organizacijomis – Vilniaus universiteto studentų atstovybe bei Lietuvos studentų sąjunga – dėl vieningos pozicijos derinimo.

 
ŽYMĖS: LSAS, Studentas
 
 

Naujausi komentarai

Jurgis  IP: 78.56.175.244 Netinkamas komentaras

Aš už mokslą nemoku, tačiau ir stengiuosi. Pilnai suprantu pasipiktinusius, nes debiliukų valstybės finansuojamuose vietose netrūksta. Prie ko čia ta mokykla? Mokykla praeitas etapas, jos rezultatai turėtų būti aktualus tik priimant į aukštąją, o vėliau finansavimas persiskirti pagal pasiekimus.

5/842  IP: 217.77.27.83 Netinkamas komentaras

I save pazekit pirma.

asas  IP: 78.63.254.134 Netinkamas komentaras

brangūs Cenzūra, reikėjo MOKYKLOJ mokytis... verkia čia dabar.

to studente  IP: 78.60.153.129 Netinkamas komentaras

mokykloj reikejo mokytis, o as dabar irgi tusinsiu su 6 :)))

Karšis  IP: 78.63.120.85 Netinkamas komentaras

Iliuzija.net - apsakymai, istorijos, skaitiniai laisvalaikiui. Literatūra PDF formatu.

Skaityti visus komentarus (21)

Tavo komentaras

"keiksmažodžiai" =
  
  
Pozicija Studentų zona
  
  
  

15min.lt tiesioginės konferencijos svečiai – švietimo ir mokslo viceministrė N.Putinaitė ir LSS vadovas D.Dikšaitis.

Facebook draugai
 

„Studentų zona“ klausia, kur gyvenate?