Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip stresas silpnina imunitetą

Stresas sukelia uždegimus
Brandi Eszlinger, Flickr.com / Stresas sukelia uždegimus
Šaltinis: Žvalus.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyrauja plačiai paplitusi nuomonė, kad visos ligos nuo nervų, o štai moksliškai yra patvirtinta, kad stresas iš tiesų gali iššaukti ligas. Buvo atliktas dar vienas tyrimas, kai mokslininkai norėjo išsiaiškinti, kokie imuninės sistemos komponentai atsako už imuniteto atstatymą, sumažinus stresą.

122 dalyvių grupė užpildė klausimyną, susijusį su aštuonių dienų veikla, nurodydami, kas juos paveikė teigiamai ir kas neigiamai. Jie taip pat atliko testus, provokuojančius stresą iki ir po apklausos. Taip buvo matuojami uždegimo rodikliai – citokinai.

Dalyvių citokinų lygis išaugdavo iš karto po negatyvių įvykių, tokių kaip pykčiai, ginčai arba agresyvaus elgesio. Šis lygis neaugdavo lenktyniaujant sportiniuose žaidimuose – ir tai įrodo, kad sportas yra draugiškas užsiėmimas. O tuo tarpu ginčai ir agresyvus elgesys buvo suvokiamas kaip negatyvi patirtis.

Aukštas uždegimo lygis laikui bėgant sukeldavo tam tikras problemas, pradedant nuo širdies ligų iki vėžio. Uždegimas cirkuliuoja po organizmą, sukeldamas įvairius susirgimus.

Kyla klausimas, ar stresas sukelia uždegimus ar vis dėlto yra ir kiti procesai, darantys uždegimui įtaką. Taip pat dar neatsakyta į tokius klausimus, ar žmonės, išgyvenantys daugiau streso, turi daugiau ir uždegimų, ar yra atvirkštinė reakcija: žmonės, turintys uždegimus, jaučia didesnį stresą.

Kol mokslininkai visa tai išsiaiškins, galime teigti, kad malšindami stresą jūs gerinate savo sveikatą. Tam puikiai padeda fiziniai pratimai, joga, meditacija, psichoterapija, masažas ir kiti efektyvūs metodai, kurie ramina visas organizmo sistemas.

 

 

Komentarai
Temos Stresas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min