Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bazilikas – jaunystės eliksyras

Šio augalo tėvynė – Pietų Azijos šalys. Manoma, kad baziliką į Europą atvežė Aleksandro Makedoniečio kariai, grįžę iš Azijos. Baziliką itin išpopuliarino prancūzų virėjai, kurie XVIII amžiuje įtraukė patiekalus su bazilikais į savo kulinarines knygas.
Bazilikas virtuvėje ir kosmetikoje
Bazilikas virtuvėje ir kosmetikoje / Michal Bazak, Flickr.com

Kvapnusis bazilikas – Ocimum basilicum L. – vienmetis augalas, pasižymintis ryškiu aromatu. Šis prieskoninis žalumynas plačiai paplitęs visame pasaulyje. Užauga iki 20–50 cm aukščio, žydi liepos–rugsėjo mėnesiais. Augalai yra žalios spalvos arba violetinio atspalvio.

Labiausiai bazilikas vertinamas dėl savo aromato, kuris yra skirtingas, priklausomai nuo augalo rūšies. Citrininis bazilikas kvepia citrinomis, cinamoninis – cinamonu, galima užuosti kvapniųjų pipirų, mėtų, gvazdikėlių aromatus. Daugumos bazilikų skonis švelniai kartokas su saldžiu prieskoniu. Šis prieskoninis augalas yra tikras vitaminų, mikro ir makro elementų bei kitų naudingųjų medžiagų šaltinis.

Baziliko lapeliuose, žiedeliuose ir stiebeliuose yra: vitaminų – A, B2, PP, C, rutino, krakmolo, taninų, ląstelienos, cukraus, fitoncidų, glikozidų, mineralinių druskų, eterinių aliejų.

Šis augalas plačiai naudojamas įvairių tautų liaudies medicinoje. Jis pasižymi antiseptinėmis, antibakterinėmis, antimikrobinėmis, priešuždegiminėmis ir karščiavimą mažinančiomis savybėmis. Taip pat veiksmingai kovoja su streptokokais ir mikoplazma.

Arbata iš baziliko šalina nuovargį, nuveja liūdesį, nerimą, baimes, mažina galvos skausmą. Užpilai ir nuovirai iš bazilikų stimuliuoja smegenų darbą, stiprina nervus, pašalina nemigą, gerina virškinimą, taip pat stimuliuoja seksualinį aktyvumą.

Bazilikas lėtina organizmo senėjimo procesus, padeda išsaugoti ne tik vidinę, bet ir išorinę jaunystę. Šis prieskoninis augalas yra puiki žaliava namų kosmetikos priemonių gamyboje.

Losjonas iš baziliko

1 valg. šaukštą sudžiovinto susmulkinto baziliko užpilti 1 stikline verdančio vandens, palikti apie pusvalandį, kad pritrauktų. Nukošti, gautą losjoną naudoti prausimuisi rytais ir vakarais. Reguliariai jį naudojant oda pastebimai atjaunės.

Jei oda riebi, į 150 ml baziliko nuoviro įpilti 1–2 valg. šaukštus degtinės.

Šlapi kompresai iš baziliko naudojami spuoguotos odos gydymui: 1 valg. šaukštą bazilikų užpilti ½ stiklinės verdančio vandens. Kompresą palaikyti ant veido 15–20 min.

Jei reguliariai tepsite veidą kremu su bazilikų eteriniu aliejumi, išlyginsite smulkias raukšleles. 1 lašelį eterinio aliejaus įlašinkite į savo naktinį kremą.

Vonia su bazilikais atjaunina ir tonizuoja

1 žiupsnelį šviežių bazilikų arba 2 valg. šaukštus džiovintų užpilti 1 litru verdančio vandens, palikti 40–50 min., kad pritrauktų. Po to nukošti ir įpilti į vonią. Vandens temperatūra turėtų būti +37 C, procedūros trukmė 15 min., kursas – 1–2 vonios per savaitę.

Plaukai bus žvilgantys, minkšti ir stiprūs, jei juos skalausite bazilikų nuoviru.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius