Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kokios ligos gydomos brangakmeniais?

Kai kurie papuošalai ne tik išoriškai mus puošia, bet veikia ir iš vidaus.
Deimantai – merginų draugai
Deimantai – merginų draugai / Kim Alaniz, Flickr.com

Ar žinote, kad žmonės skirstomi į „auksinius“ ir „sidabrinius“? Šis skirtumas neturi nieko bendro su žmogaus savybėmis, tačiau tai, kaip mūsų organizmas reaguoja į šias medžiagas dalina žmones į dvi dalis. Jei sidabrinis žiedas sukelia ūmią alergiją, slogą ir kosulį – šiuos negalavimus galima pašalinti pakeitus papuošalą į auksinį.

Gydymą papuošalų pagalba naudoja ne vienos srities specialistai. Naudojant diagnostinį Folio metodą galima parinkti kokie akmenys geriausiai jums tinka. Tačiau, atminkite, jei norite būti gražios ir sveikos, jūsų papuošalai turi būti kokybiški bei saugūs. Pigi bižuterija pavojinga tuo, kad ji gali būti pagaminta ne iš saugios juvelyrinės medžiagos, o, pavyzdžiui, iš geležies, kurioje švino ar kadmio kiekis viršija nustatytas normas. Simptomus, apsinuodijus švinu nėra lengva pastebėti: žmogus tampa agresyvus, dirglus, jį kamuoja nemiga ir gali gana ilgą laiką nesuprasti, kad visų negalavimų priežastis – pigus papuošalas.

Brangakmeniai tinkami ne tik juvelyrikoje:

  • Briliantai, žinoma, geriausi merginų draugai – taip dainavo Marlyn Monroe. Tačiau šie brangakmeniai ne tik puošia, bet yra naudojami ir medicinoje.
  • Deimantai – biologiškai inertiška medžiaga, todėl naudojami medicininiuose prietaisuose tyrimams atlikti. Neochirurgai naudoja skalpelius su deimantais.
  • Granatas gerina kraujotaką ir stiprina imuninę sistemą.
  • Smaragdai mažina akių įtampą. Nuo seno juvelyrai laikydavo juos ant savo stalo, kuomet akys pavargdavo – pasižiūrėdavo į spindintį smaragdą.
  • Safyrai naudojami lazerinėje terapijoje. Taip pat jie įeina į sudėtį gydomųjų preparatų, kurie stiprina kaulų sistemą. Šie akmenys teigiamai veikia endokrininės sistemos darbą.
  • Perlai įtraukiami į vaistų nuo osteoporozės, dantų ėduonies, parodontozės sudėtį. Šie brangakmeniai didina kraujo krešėjimą, tonizuoja širdies raumenį, reguliuoja kraujagyslių tonusą.
  • Rubinai atstato jėgas ir gerina atmintį, o savo antibakterinių savybių dėka, apsaugo organizmą nuo infekcijų.
  • Iš gintaro gaunama gintaro rūgštis. Ši rūgštis veikia kaip antistresinė ir priešuždegiminė priemonė, gydo anemiją ir širdies–kraujagyslių susirgimus. Maisto papildai su gintaro rūgštimi pasižymi antivirusiniu poveikiu. Taip pat gintare yra jodo, todėl jis naudingas sergant skydliaukės ligomis.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius