Psichinės moterų traumos turi įtakos būsimiems vaikams

Izraelio ir JAV mokslininkų tyrimas įrodė, kad žinduolių patelių, patyrusių stiprų stresą dar iki nėštumo, palikuonys ryškiai skiriasi nuo gyvūnų, kurių gyvenimas buvo ramus.
Mamos emocijos turi įtakos dar negimusiam vaikui
Mamos emocijos turi įtakos dar negimusiam vaikui / Jazmine Palmer, Flickr.com

Eksperimentui buvo pasirinktos žiurkės – socialiai gyvenantys gyvūnai. Dalyvavusios tyrimuose žiurkės buvo padalintos į tris grupes: pirmosios gyveno streso sąlygomis dvi savaites iki poravimosi; antroji grupė buvo veikiama streso tik savaitę iki poravimosi; trečioji – galėjo mėgautis ramiu egzistavimu. Po 60 dienų gimus palikuonims, mokslininkai įvertino socialų ir emocinį jų elgesį.

Pirmosios ir antrosios grupės palikuonys, skyrėsi vieni nuo kitų ir nuo trečiosios grupės gyvūnų. Be to, pastebėta, kad įtakos elgesiui turi ir lytis.

Patelių, patyrusių stiprų nervinį sukrėtimą, jaunikliai buvo mažiau socialūs: šios žiurkės mažiau laiko leisdavo kartu su kitais, vengdavo viešų susibūrimų. Be to, moteriškosios patelės demonstravo pastovų nerimą, kai patinėliai buvo gerokai ramesni. Antrosios grupės jaunikliams buvo būdingas hiperaktyvumas.

Mokslininkai teigia, kad dar gerokai iki pastojant kiekviena moteris jau ugdo savo vaiką ir kloja jam pagrindus socialiniam gyvenimui.

Visas tyrimas yra publikuotas žurnale „Developmental Psychology“.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius