-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

7 dalykai, kurie imituoja alkį

Ar žinojote, kad jūsų skrandis išties moka puikiai apsimetinėti? Jis gali priversti jus galvoti, kad norite valgyti, nors iš tikrųjų iki alkio jausmo dar labai toli. Atkreipkite dėmesį, kokie dalykai sukelia apgaulingą alkio jausmą – ir bus lengviau atsispirti norui užkandžiauti tada, kai to tikrai nereikia.
Ar visada valgote, kai norite?
Ar visada valgote, kai norite? / Flickr.com

1. Troškulys – dar ne viskas, bet labai svarbu. Sakoma, kad vanduo padeda mesti svorį. Tai – tiesa. Tik lieknėjimo procesą spartina ne pats vanduo, o tai, kad jo gurkšnojant nebelieka galimybių supainioti troškulį su alkiu. Nes gana dažnai žmogus troškulį interpretuoja kaip alkį, todėl užuot išgėrus stiklinę vandens, pirmenybė suteikiama sotiems ir kaloringiems užkandžiams.

2. Gražios maisto nuotraukos. Manote, kad maisto reklama jūsų neveikia, tad jei nežiūrite televizoriaus – tikrai nesusigundysite nei reklamuojamais traškučiais, nei šokoladu? Nagi, o kada paskutinį kartą žiūrėjote gražiai patiekto maisto nuotraukas internete? Galbūt savo priešpiečių nuotraukomis pasidalino jūsų draugai ar bičiuliai? O gal per kavos pertraukėlę nuklydote į maisto tinklaraštininkų karalystę? Tokios pertraukėlės ne tik leidžia paganyti akis, bet ir priverčia gurgti pilvą – įrodyta, jog vien žiūrint į gražiai patiektą maistą kyla noras persivalgyti.

3. Nepakankamai miegate. 2013 metais Upsalos universiteto mokslininkų atliktoje studijoje įrodyta, kad žmonės, kuriems trūksta miego, labiau linkę valgyti didesnes maisto porcijas ir persivalgyti. Be to, stingant miego dažniau norisi sūraus, saldaus ar pikantiško maisto, kuris neretai būna ir kaloringesnis. Taip nutinka todėl, kad smegenys tokio skonio maistą vertina kaip galimybę efektyviau išlaikyti budrumą.

4. Per daug cukraus. Moksliškai įrodyta, kad gausiai vartojant saldumynų, žmogaus organizme pasikeičia hormonų pusiausvyra. Slopinamas leptino (hormono, mažinančio apetitą) išsiskyrimas, daugėja grelino (hormono, siunčiančio į smegenis alkio signalus), taigi jums atrodo, kad norite valgyti daugiau.

5. Alkoholis: užkąsti vis tiek norėsis. Alkoholiniai gėrimai taip pat neigiamai veikia leptino kiekį, todėl didėja noras užkandžiauti. Tad net ir keletas gurkšnelių kokteilio gali ženkliai padidinti jūsų dienos kalorijų normą – ne todėl, kad pats kokteilis būtų kalorijų bomba, bet todėl, kad netrukus nuspręsite ir užkąsti.

6. Stresas – o kas, jeigu...? Štai dar viena priežastis vengti nerimo: jaudinantis dėl ateityje laukiančio įvykio gali organizme padidėti jau minėto grelino skatinančio alkio jausmą, kiekis. Deja, šis poveikis gali būti netgi stipresnis ne tuo metu, kai patiriate stresą, o tada, kai nervinatės ir laukiate kažko, kas bus ateityje.

7. Dėmesio į ekraną! Tuo metu, kai smegenys įtemptai stebi vaizdą ekrane ir seka siužetą, alkio klausimas nustumiamas į antrą planą. Ir vis dėlto daugelis mūsų esame pripratę šio bei to užkąsti žiūrint įdomų filmą ar televizijos laidą. Deja, tuo metu, kai valgoma visiškai negalvojant, smegenys daug vangiau reaguoja į organizmo signalą, kad skrandis jau pilnas.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius