Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tėvų šaukimas skatina paauglių depresiją ir elgesio problemas

Pitsburgo univesiteto (JAV) psichologai mano, kad tėvai dažnai rėkiantys ant savo paauglių vaikų, skatina depresijos vystymą ir elgesio problemas. Net ir tuo atveju, jei tarp tėvų ir vaikų yra glaudus ryšys, nesusilaikymas (rėkimas, barimas, žeminimas) negatyviai veikia emocinį paauglio vystymąsi.
Riksmas
Riksmas / Brad Burnham, Flickr.com
Temos: 1 Paauglys

Mokslininkai tyrė 976 šeimas dvejus metus. Pasirodo, dauguma tėvų pereina nuo fizinių auklėjimo metodų prie verbalinių, kai vaikas tampa paaugliu. Gana dažnai jie grubiai kalbėdavosi su paaugliu (apie 50 proc. visų šeimų). Pastebėta, kad kai tėvas ar motina rėkdavo ant trylikamečio paauglio, vaikas susidurdavo su elgesio problemomis, emociškai tapdavo nestabilus.

Specialistai paskelbė, kad 13-14 m. vaikams yra diagnozuota depresija, jie blogai elgdavosi mokykloje, meluodavo, vogdavo ir mušdavosi. Tėvų agresyvumas, net ir verbalus, provokuodavo paauglių pykčio priepuolius, kariškumą ir irzlumą.

Pagal ekspertų pranešimą, maždaug 90 proc. tėvų tyrimo metu atžagariai kalbėjo arba rėkė ant savo vaikų mažiausiai vieną kartą.

Mokslininkai pataria tėvams atvirai kalbėtis su vaikais apie išgyvenimus ir apie tai, kaip neigiamos emocijos turės neigiamą poveikį jų gyvenime.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius