Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valentino diena. Kokios moters nori vyrai?

Moteris
Photos.com / Moteris
Šaltinis: vakarai.us
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kokias moteris vertina vyrai ir ko jie iš jų tikisi? Grožio? Proto? Sugebėjimo meniškai išlaviruoti tarp šeimos ir karjeros? Mokslininkai tikina, kad vyrų reikalavimai dailiajai lyčiai XXI amžiuje gerokai pakito.

JAV tyrėjai nurodo, jog šiuolaikiniai vyrai, priešingai nei jų pirmtakai praėjusiame amžiuje, nebenori matyti namuose tūnančios vaikais apsikrovusios motinos. Dabartiniai vyrai nori išsilavinusių, protingų ir finansiškai nepriklausomų partnerių, rašo „LiveScience“.

Tyrimai, po kurių ir padarytos tokios išvados, atliekami kas dešimt metų pradedant 1939-aisiais. Nuo Antrojo pasaulinio karo laikų ne tik moters padėtis visuomenėje bei šeimoje įgavo kitokią prasmę, pasikeitė pačių vyrų požiūris į moteris ir į tai, kokį vaidmenį jos turėtų atlikti.

Tyrimo dalyviai vyrai, kaip ir visada, gauna anketą su 18 asmenybės charakteristikų ir turi išsirinkti tas, kurios svarbiausios jiems ir kurias, vyrų manymu, turėtų turėti dabartinė moteris. Kiekvienas iš minėtų punktų turi būti vertinamas nuo „nebūtina“ iki „be galo svarbu“.

Sąraše yra tokios sąvokos kaip „komunikabilumas“, „ūkiškumas“, „tarpusavio supratimas“, „atsidavimas ir meilė“ ir kt.

Įdomu, kad praėjusiais metais punktas „atsidavimas ir meilė“ buvo nurodomas pirmoje vietoje. Taigi nors vyrai tikisi iš partnerių savarankiškumo ir nepriklausomybės, jie nori švelnumo ir saugumo šeimoje.

Palyginkime: tas pats „atsidavimas ir meilė“ 1939-aisiais buvo trečioje pageidavimų vietoje, o populiariausios ir geidžiamiausios moterų savybės, kurias nurodydavo vyrai, buvo „patikimumas“ bei „emocinis stabilumas ir branda“.

Moterų protas praėjusiais metais vyrų pageidavimų sąraše atsidūrė ketvirtoje vietoje, o 1939-aisiais vyrai moterų protui skyrė tik vienuoliktą prioritetų vietą. „Geros finansinės perspektyvos“ pernai buvo dvyliktoje sąrašo vietoje, o 1939-aisiais tik septynioliktoje iš aštuoniolikos.

Tyrėjų komanda pabrėžia, kad šiuolaikiniai vyrai, kurie dalyvauja apklausoje, nuo mažens yra įpratę aplink matyti stiprias, protingas ir nepriklausomas moteris: savo motinas, mokytojas, medikes, mokslininkes, kariūnes.

„Sunkiu ekonominiu laikotarpiu galimybė pasidalyti finansinę atsakomybę su moterimi ir nebejausti spaudimo dėl šeimos išlaikymo tapo labai svarbiu dalyku. Vyrai jaučiasi gerai, kai neprivalo aprūpinti šeimos. Situacija, kai atsakomybė ir piniginiai įsipareigojimai priklauso abiem partneriams, gerokai palengvina vyrams gyvenimą“, – teigia mokslininkai.

Dar vienas ne ką mažiau už pinigus svarbus pokytis yra tai, kaip vyrai vertina šiuolaikinių moterų išmintį. Pavyzdžiui, 1939-aisiais vyrai tokią savybę vertino labiau nei protą, o dabar jų akyse išmintis tapo visiškai nereikalingu dalyku, kuris, anot stipriosios lyties, moteriai tik trukdo.

Svarbiausi dalykai, kurių dabartiniai vyrai tikisi iš savo partnerių, yra „atsidavimas ir meilė“, „patikimumas“ bei „emocinis stabilumas“.

Visas vyrų pageidavimų sąrašas:

Būtinos savybės: „atsidavimas ir meilė“, „patikimumas“, „emocinis stabilumas“.
Svarbios savybės: „išsilavinimas ir protas“, „patraukli išvaizda“, „ambicijos“.
Pageidaujamos savybės: „geros finansinės perspektyvos“, „ūkiškumas“.
Nereikalingos savybės: „sutampančios politinės pažiūros“, „išmintis“.

vakarai.us
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min